رئیس دانشگاه لرستان تاكید كرد

پیشنهاد تاسیس معاونت امور زنان و خانواده در چارت سازمانی دانشگاه ها

پیشنهاد تاسیس معاونت امور زنان و خانواده در چارت سازمانی دانشگاه ها

به گزارش مینی کامپیوتر، رئیس دانشگاه لرستان خواهان این شد امور زنان و خانواده دانشگاه ها بعنوان یک معاونت تحت عنوان معاونت امور زنان و خانواده در سطح چارت سازمانی دانشگاه ها ایجاد شود.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، علی نظری در نشست دبیران مناطق دهگانه امور زنان و خانواده وزارت علوم با اشاره به اینکه اهمیت و جایگاه زنان در تعالیم و آموزه های قرآن کریم بسیار مهم می باشد، اظهار نمود: نقش و اثرگذاری زنان در تحولات مهم تاریخی در داستان هایی همچون فرعون و حضرت موسی(ع) و حضرت یوسف (ع)، در قرآن کریم به خوبی تبیین شده است.
رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: برپایه تعالیم قرآن کریم، یکی از نقش های مهم زنان، قوام خانواده است؛ زنان در نقش های متعدد خواهر بودن، همسر بودن و مادر بودن و حضور در جامعه، اثرگذار بوده و هستند.
وی افزود: نظام مسائل زنان در نظام دانشگاهی بخصوص دانشجویان دختر، از نوع متعدد است؛ این خود، گویای اهمیت نقش امور زنان و خانواده دانشگاه ها برای کاستن از نظام مسائل دانشجویان دختر است.
نظری خواهان این شد امور زنان و خانواده دانشگاه ها بعنوان یک معاونت تحت عنوان معاونت امور زنان و خانواده در سطح چارت سازمانی دانشگاه ها ایجاد شود.
در ادامه فخرالسادات نصیری مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهار داشت: عملکرد امور زنان و خانواده دانشگاه لرستان و حمایت رئیس این دانشگاه برای ارتقای حوزه کاری امور زنان و خانواده دانشگاه لرستان، قابل تقدیر است.
مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه زنان بخشی مهمی از منابع انسانی سازمان ها و ادارات هستند و بایستی از توانمندی های زنان برای ارتقای کارآمدی های سازمانی بهره گرفت، اظهار داشت: در آیین نامه ای که با مبحث امور زنان و خانواده تهیه شده است، نکات بسیار ارزشمندی برای ارتقای جایگاه زنان در نظام دانشگاهی کشور در نظر گرفته شده است.
وی افزود: حضور مشاوران امور زنان و خانواده دانشگاه ها در جلسات مهم و مشارکت در تصمیم سازی های دانشگاه ها، از امورات مهم لحاظ شده در آیین نامه مربوطه است.
مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده اظهار داشت: تلاش دولت سیزدهم این بوده است که نظام مسائل اعضای هیئت علمی زن، دانشجویان دختر و یاوران علمی زن در نظام دانشگاهی کشور رفع گردد و جایگاه زنان در نظام آموزش عالی کشور ارتقا یابد.
نصیری افزود: این مورد اهمیت دارد که کوشش کرده ایم نظام مسائل زنان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، برپایه مختصات هر منطقه تقسیم بندی شوند؛ برای مثال، نظام مسائل منطقه پنج دانشگاه های کشور، امکان دارد با نظام مسائل منطقه ۹ متفاوت باشد.
منبع:

1403/04/15
19:08:01
5.0 / 5
183
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر