برای دریافت دستمزد بهتر؛

كارگران آمازون در آلمان اعتصاب می كنند

كارگران آمازون در آلمان اعتصاب می كنند

یک اتحادیه کارگری در آلمان از کارگران انبارهای آمازون خواسته، اعتصابی چند روزه را شروع کنند. اتحادیه کارگری مذکور ادعا می کند آمازون به سودآوری دست یافته و باید دستمزد کارگران را افزایش دهد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، اتحادیه کارگری «وردی» از کارگران در ۶ انبار آمازون واقع در آلمان خواسته به مدت ۴ روز اعتصاب کنند. این اقدام، تازه ترین تلاش اتحادیه کارگری مذکور برای وادار کردن آمازون برای به رسمیت شناختن قراردادهای دسته جمعی است.
«وردی» اعلام نمود اعتصابات در انبارهای آمازون واقع در راینبرگ، ورن، کوبلنز، لیپ زیگ و دو انبار دیگر در بدهرسفلد نشان دهنده شروع غیر رسمی مذاکرات برای دستمزد در صنعت خرده فروشی و ارسال سفارش است. مقرر است مذاکرات مذکور در هفته های آتی شروع شود.
نماینده این اتحادیه کارگری اظهار داشت: آمازون در بحران ویروس کرونا به سودآوری دست یافته است. بنا بر این تنها باید اجتناب از پرداخت دستمزد در اینجا متوقف شود.
وردی خواهان افزایش ۴.۵ درصدی کارگران در بخش خرده فروشی و ارسال سفارش است.
این درحالی است که کارزار آمازون و اتحادیه های کارگری در آلمان سابقه ای طولانی دارد. اتحادیه های کارگری خواهان دستمزد بهتر و بهبود شرایط برای کارگران هستند. اتحادیه های کارگری از سال ۲۰۱۳ تا حالا بارها اعتصاب کرده اند.
آلمان بعد از آمریکا دومین بازار بزرگ آمازون بشمار می رود.
این خرده فروشی آنلاین ادعا می کند دستمزد و مزایای ایده آلی به کارگرانش پرداخت می کند.

1400/01/10
10:47:04
5.0 / 5
1135
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر