در آینده نزدیك؛

فناوری تشخیص چهره پرداخت با گوشی را ممكن می كند

فناوری تشخیص چهره پرداخت با گوشی را ممكن می كند

مینی کامپیوتر: در آینده نزدیک میلیاردها نفر از مالکان گوشیهای هوشمند در جهان خواهند توانست با بهره گیری از فناوری تشخیص چهره پرداخت های خودرا انجام دهند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از زد دی نت، این فناوری همین طور بوسیله تبلت ها، ساعات هوشمند و غیره در دسترس قرار می گیرد تا سرعت و دقت پرداخت های آنلاین افزایش یابد.
پیش از این فنآوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی مورد استفاده قرار گرفته بود، اما به زودی از آن برای تأیید و تکمیل روند پرداخت استفاده می شود. این کار بوسیله عرضه اپلیکیشن های جدید یا بطور مستقیم با افزوده شدن امکاناتی به فروشگاه ها انجام می شود.
یافته های مؤسسه تحقیقاتی ژونیپر نشان میدهد در آینده استفاده از فناوری هایی مانند اثرانگشت، کنترل عنبیه و شناسایی صوت برای انجام پرداخت های مالی بیشتر می شود و تا سال ۲۰۲۵ این فناوری ها در اختیار ۹۵ درصد از کاربران گوشیهای هوشمند در جهان قرار می گیرد.
انتظار می رود ارزش تراکنش های مالی انجام شده با فناوری های تشخیص چهره، اثرانگشت، کنترل عنبیه و شناسایی صوت بوسیله گوشی، تا سال ۲۰۲۵ به سه تریلیون دلار برسد. این رقم در سال ۲۰۲۰ تنها ۴۰۴ میلیارد دلار بوده است.
بنابراین در آینده ای نه چندان دور استفاده از کارت های اعتباری و بانکی منسوخ می شود و کاربران دیگر برای خرید نیازی به حمل آنها یا پول نقد ندارند و تنها باید گوشی خودرا به همراه ببرند. در عین حال نگرانی از سوءاستفاده از این فنآوری بوسیله ویدیو های جعل عمیق نیز بطور جدی وجود دارد.


منبع:

1400/01/25
12:38:29
5.0 / 5
818
تگهای خبر: آنلاین , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر