در گزارش مینی كامپیوتر اعلام شد؛

استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارك فناوری اطلاعات

استقرار استارت آپ های هوش مصنوعی در پارك فناوری اطلاعات

به گزارش مینی کامپیوتر رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی از برنامه ریزی برای اعطای تسهیلات به استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی آگاهی داد و اظهار داشت: این شرکتها در پارک ICT سجاد مستقر می شوند.علی اصغر انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تجهیز پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات سجاد برای استقرار شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه هوش مصنوعی، گفت: برای توسعه این بخش، ارائه برخی تسهیلات با هماهنگی معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی از مالیات معاف شوند و برای رشد و توسعه بازار می توانند در پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات استقرار یابند.
انصاری با اعلان اینکه جنس هوش مصنوعی، فناوری، نوآوری و خلاقیت و پژوهش است گفت: تلاشمان این است که پروژه های در رابطه با هوش مصنوعی در کشور را با همکاری بخش خصوصی و شرکت های نوپا و نیز تیم های دانشگاهی انجام دهیم. چونکه معتقدیم در این عرصه، دولت باید نقش حمایت گر را ایفا کند.
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دراین زمینه با صندوق نوآوری و شکوفایی مذاکراتی داشته ایم و این صندوق اعلام آمادگی کرده که تسهیلاتی را در اختیار شرکت های حوزه هوش مصنوعی قرار دهد.
وی از امضای تفاهم نامه همکاری در امتداد توسعه هوش مصنوعی در کشور با ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی آگاهی داد و اظهار داشت: توسعه هوش مصنوعی در کشور در فاز مطالعاتی قرار دارد و برای پیگیری برنامه ها و نقشه راه مدنظر، با مجموعه های مختلفی همچون معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، مرکز پژوهش های مجلس و سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه های علوم پزشکی تفاهمنامه هایی در حال انعقاد است.
انصاری با اشاره به اینکه موضوع هوش مصنوعی چند وجهی و چند ذینفعی است و خیلی از سازمان ها و دستگاهها و مجموعه های کشور درگیر آن خواهند بود، اظهار داشت: در سطح عالی کشور به دنبال تدوین برنامه های یکپارچه برای توسعه هوش مصنوعی در بخش اجرائی و راهبردی هستیم و پیش بینی مان این است که با پشتوانه علمی دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان، کاربردهای هوش مصنوعی را استخراج کرده و مسائل کشور را با راهکارهای این فناوری برطرف نماییم.


منبع:

1400/02/09
14:37:16
5.0 / 5
872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر