دومین فراخوان پشتیبانی از استارتاپ های فعال درحوزه علوم شناختی

دومین فراخوان پشتیبانی از استارتاپ های فعال درحوزه علوم شناختی

استارتاپ های فعال درشرکت های شتاب دهنده و تولیدکننده محصولات و خدمات شناختی تا ۲۰ تیر ماه مهلت دارند تقاضای خویش را برای حمایت به ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارائه نمایند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، این دومین فراخوان پشتیبانی از خدمات و محصولات شناختی است که طی آن استارتاپ ها و شرکتهای خلاق و فناوری شناختی حمایت خواهد شد که دارای ایده نوآورانه و مساله محور در زمینه علوم و فن آوری های شناختی، تیم کامل و مدل کسب و کار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل اولیه باشند.
براساس آئین نامه این فراخوان، گروه های فعال در این حوزه باید متشکل از حداقل سه نفر شامل عضو فنی، شناختی و کسب و کار بوده و روی ایده، محصول یا خدمات متمرکز بر علوم و فناوری شناختی و در قالب اولویت های ستاد متمرکز باشد.
در این فراخوان، استارتاپ ها باید عضو یک شتابدهنده/مرکز رشد بوده و دارای قرار داد مکتوب باشند و حداقل مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از راه شتاب دهنده/ مرکز رشد برای تولید محصول، سرمایه گذاری اولیه غیر شتابدهی پرداخت شده باشد.
محققان و پژوهشگران فعال در استارتاپ ها و شتابدهنده های شناختی در نخستین فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، ۱۵ ایده در امر تولید و توسعه محصولات و خدمات خلاق و نوآور شناختی ارائه کردند که بعد از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، با تولید و توسعه پنج محصول موافقت شد.
با حمایت و موافقت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، این طرح ها در زمینه"بازی ها"، "داده کاوی به توان شناختی" و نیز"اپلیکیشن ها" به اجرا در می آید.
حمایت ازاستارتاپ ها و شرکتهای خلاق و فناور شناختی شامل پشتیبانی از خدمات پیش شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه گذاری، حمایت در چارچوب یارانه فروش و حمایت جهت دریافت مجوز و استانداردهای لازم خواهد بود.
در برنامه پشتیبانی از استارتاپ ها و شرکتهای خلاق و فناور در علوم شناختی، طرح ها بر مبنای فراخوان عمومی ستاد دریافت و بعد از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، متقاضیان می توانند تا بیستم تیرماه از راه سایت cogc.ir ثبت نام کنند.
منبع:

1400/04/09
09:46:26
5.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر