در گزارش مینی كامپیوتر عنوان شد؛

مشكل اینترنت در اردبیل ناشی از قطعی های مكرر برق است

مشكل اینترنت در اردبیل ناشی از قطعی های مكرر برق است

به گزارش مینی کامپیوتر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اظهار داشت: مشکلی که در اینترنت و دسترسی هموطنان به شبکه های مختلف ارتباطی وجود دارد، ناشی از قطعی مکرر برق است.بهروز رزمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در ایام اخیر و به دنبال قطعی مکرر برق ما شاهد عدم سرویس دهی مناسب دکل های ارتباطی در سطح استان و قطعی های مکرر اینترنت برای شهروندان بودیم که مشکلات و دغدغه هایی را برای هموطنان ایجاد کرده است.
وی اشاره کرد: با حل مشکل قطعی برق و پایداری شبکه نیرورسانی امیدواریم گرفتاری به وجود آمده در قطعی مکرر اینترنت و سایت های بی. تی. اس برطرف شده و شرایط مساعدی را برای خدمات رسانی به شهروندان شاهد باشیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل به گله مندی عده ای از هموطنان در رابطه با قطعی های مکرر اینترنت و اختلال در کسب وکار آنها اظهار داشت: ما نیز به اهمیت برقراری ارتباطات و تکنولوژیهای جدید آگاه هستیم و با پیگیری هایی که بوسیله شرکت برق انجام می دهیم، امیدواریم شرایط مناسبی را در پایداری نیرورسانی به این دکل ها شاهد باشیم.
رزمی ذخیره نیروی مورد استفاده این دکل ها و سایت های بی. تی. اس را با باتری های شارژی و پشتیبان تا هشت ساعت اعلام نمود و اضافه کرد: با توجه به این که قطعی های برق در ایام گذشته مکرر و هر دو ساعت به دو ساعت اتفاق افتاده، امکان شارژ باتری سیستم بی. تی. اس وجود نداشته و از همین رو ما قطعی ارتباطات و دسترسی به اینترنت را در سطح استان شاهد بودیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: همین موضوع سبب شده تا تعدادی از هموطنان که از اینترنت ثابت خانگی استفاده می کردند، با قطع برق به اینترنت تلفن همراه روی آورند که این مساله به اختلال شبکه اینترنت تلفن همراه منجر شده و گرفتاری ها را چندین برابر کرده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: حجم ترافیک تلفن همراه بالا رفته و همین موضوع به کاهش سرعت اینترنت در طول روز منجر شده که لازم است با برنامه ریزی دقیق دراین زمینه و با حل مشکل خاموشی های برق بتوان به پایداری شبکه ها و سایت های بی. تی. اس دست پیدا کرد.


منبع:

1400/04/17
13:13:01
5.0 / 5
834
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر