افزایش ضریب امنیت طلافروشی ها با مه پاش ضدسرقت ایرانی

افزایش ضریب امنیت طلافروشی ها با مه پاش ضدسرقت ایرانی

یک مجموعه دانش بنیان موفق شد با ساخت مه پاش ضدسرقت ضریب امنیت طلافروشی ها را افزایش دهد.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، محمدرضا شاهینی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: یکی از محصولات تولیدی شرکت «مه پاش امنیتی» است. هم اکنون گاوصندوق ها از امنیت بالایی برخوردار می باشند، بدین سبب الگوی سرقت به سمت سرقت مسلحانه و سرقت در روز روشن تغییر کرده است. از طرف دیگر سرقت های مسلحانه برای موفقیت باید عموماً زیر پنج دقیقه باشد؛ بنا بر این سارق عجله دارد تا زودتر کارش را انجام دهد.
وی در باره محصول تولیدی این شرکت گفت: یک پدال، شاسی و اهرم وجود دارد که اگر صاحب مغازه هر کدام را بفشارد، مه بسیار غلیظ در چند ثانیه تولید می شود. این مه با مه طبیعی بسیار متفاوت می باشد و شخص داخل آن نمی تواند چند سانتیمتری خودرا ببیند. بنا بر این سارق چاره ای جز ترک محل ندارد. استفاده از این محصول می تواند ضریب امنیت جانی و همین طور امنیت اموال مورد هدف سرقت را به شکل چشمگیری افزایش دهد. قیمت این محصول نیز بسیار کمتر از محصول نمونه مشابه خارجی است.
شاهینی با تاکید بر این که شرکت در حوزه تولید محصولات کنترل کیفیت فعال است، بیان کرد: دارا بودن برخی شاخص ها از الزامات در تولیدات محصولات فناورانه است تا بتوان گواهی استاندارد دریافت کرد. بعنوان مثال یک متر پارچه باید یک عدد مشخصی امکان مقاومت کششی داشته باشد. این شرکت دستگاه های لازم برای کنترل کیفیت را تولید می کند.
وی افزود: برای هر محصول یک دستگاه با خاصیت های مشخص تولید می شود. برخی شرکتها برای مثال تنها دستگاه های کنترل کیفیت پارچه یا لوازم پزشکی را تولید می کنند، اما این مجموعه برای تمام صنوف دستگاه های کنترل کیفیت تولید می کند.
شاهینی اشاره کرد: میانگین قیمت دستگاه های کنترل کیفیت شرکت ۲۰ میلیون تومان و نمونه خارجی آن حدود ۵۰ میلیون تومان است، از این محصولات همین طور در آزمایشگاه ها و مراکز پژوهشی نیز استفاده می شود.


1400/04/27
11:19:49
5.0 / 5
757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر