گندزدایی و هوادهی فرایندهای صنعت با تولید حباب میكرونانو

گندزدایی و هوادهی فرایندهای صنعت با تولید حباب میكرونانو

مینی کامپیوتر: یک شرکت فناور پمپ ورتکس دوفازی تولید و به بازار عرضه نموده است که می تواند با تولید حباب در مقیاس میکرو - نانو، در گندزدایی و هوادهی فرایندهای صنعتی بسیار موثر باشد.


به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، از راه این پمپ، میکرو حباب و نانو حباب برای سه فرایند هوادهی، شناورسازی و گندزدایی تولید می شود. در واقع این پمپ می تواند یک گاز را به صورت محلول در آورده و تبدیل به حباب هایی در اندازه نانومتری کند.
پمپ ورتکس دوفازی برای مخلوط کردن یک سیال و یک گاز مورد استفاده قرار می گیرد. این پمپ ها شامل دو ورودی و یک خروجی است که از یک ورودی آن جریان سیال و از ورودی دیگر جریان گاز (اکسیژن، هوا، ازن) می تواند وارد پمپ شود.
در این پمپ مقدار فشار به صورت تدریجی از نزدیک ورودی تا خروجی پمپ در راه حرکت سیال افزوده می شود، هوا از ورودی بالای پمپ به داخل آن مکش شده و سپس با اختلاط در آب و افزایش تدریجی فشار، جریان به صورت دو فازی گاز-مایع از درگاه خروجی پمپ تخلیه می شود.
در این پمپ با عنایت به الگوی خاص پره های طراحی شده و محفظه طراحی شده آن، جریان های ورتکس بسیار شدیدی در پمپ به وجود می آید. وجود این جریان های ورتکس شدید به همراه افزایش فشار باعث می شود گاز در سیال به صورت محلول درآید.
با توجه به فشار کاری سیال در پمپ، دمای سیال و گاز، نسبت ترکیب گاز و سیال، درصد گاز محلول در سیال می تواند تا چند ۱۰۰ درصد حالت اشباع برسد. این گاز محلول در خروجی پمپ و هنگامی که فشار زدایی از سیال رخ می دهد، به صورت حباب های با اندازه میکرو و نانومتر درآمده و مانند ابری در سیال ظاهر می شود. در این سری از پمپ ها سه عمل مکش، اختلاط سیال با گاز مشخص و پمپ کردن مخلوط دوفازی به صورت هم زمان انجام می شود.
عمده ترین کاربردهای پمپ ورتکس دوفازی به تولید حباب در مقیاس میکرو-نانو و اکسیژن دهی مرتبط می شود. این دو عمل اساسی باعث می شود پمپ ورتکس دوفازی در خیلی از صنایع کاربرد داشته باشد، همچون مهم ترین این کاربردها میتوان به سیستم شناورسازی با استفاده از هوای محلول یا DAF، گندزدایی و هوادهی اشاره نمود.
پمپ ورتکس دوفازی همینطور در صنایعی نظیر تجهیزات هوادهی بیوشیمی (کاهش میزان COD و BOD)، فرایند جداسازی آب و روغن، فرایند شست و شو و ضدعفونی کردن، صنایع نساجی، شیلات، پرورش و تکثیر آبزیان، کشاورزی (کشت هیدروپونیک و یا گلخانه)، صنایع لبنی و غذایی، تولید انواع محلوهای مایع-مایع، مایع-گاز کاربرد دارد.منبع:

1400/04/30
11:08:00
5.0 / 5
705
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر