سمینار كاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری

سمینار كاربرد سلول های بنیادی در درمان ناباروری

مینی کامپیوتر: سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری 14 و 15 مرداد ماه انجام می شود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پژوهشگاه تکنولوژی های جدید علوم زیستی جهاد دانشگاهی-ابن سینا، این پژوهشگاه وبیناری با موضوع کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری برگزار می نماید.

دکتر سمیه کاظم نژاد، جنین شناس، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا و دبیر علمی این سمینار اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، حدود پانزده تا بیست درصد از زوج های کشور با مشکل ناباروری مواجه اند؛ تا حدودی به مدد پیشرفت های حاصل در زمینه فناوری های کمک باروری، بخش عمده ای از زوج های نابارور از درمان مؤثر بهره مند می شوند.

وی با اعلان اینکه هنوز خیلی از زوج ها مشکلاتی در این خصوص دارند، اضافه کرد: سلول درمانی یکی از روش های نوین و امیدبخشی است که می تواند به کمک این دسته از زوج های نابارور بیاید و شانس حاملگی آنها را افزایش دهد.

وی درباره اهداف برگزاری سمینار کاربرد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری اظهار داشت: هدف اصلی برگزاری این سمینار معرفی پیشرفت ها و دستاوردها در درمان ناباروری در ایران و جهان است.

دبیر علمی این سمینار در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه دانشمندان و پژوهشگران کشور ما نیز در زمینه سلول درمانی دستاوردهای درخشانی داشته اند. بنابراین، پژوهشگاه ابن سینا بر آن شد که این سمینار را با حضور متخصصان و فعالان در این حوزه برگزار کند.

وی عنوان کرد: محور های اصلی این سمینار، کاربرد و جایگاه سلول درمانی در درمان ناباروری زنان، کاربرد و جایگاه سلول درمانی در درمان ناباروری مردان، تازه ها و کاربرد مهندسی بافت در درمان ناباروری و نقش بانک سلولی در درمان ناباروری هستند.

کاظم نژاد درباره زمان برگزاری این سمینار بیان کرد: این سمینار ۱۴ و ۱۵ مرداد سال جاری با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پژوهشگاه رویان برگزار می گردد و باتوجه به گستردگی موضوعات، دو پنل به کاربرد سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان و یک پنل به کاربرد و جایگاه سلول درمانی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری مردان اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم برگزاری این سمینار زمینه ساز تحقیقات و کارهای بیشتر در زمینه سلول بنیادی و درمان ناباروری شود.منبع:

1400/05/04
10:05:38
5.0 / 5
816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر