استاندار یزد تقویت شرکت های دانش بنیان را خواهان شد

استاندار یزد تقویت شرکت های دانش بنیان را خواهان شد

ایرنا- استاندار یزد اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان برای تولید و اشتغال جوانان باید با همکاری مسئولان تقویت و زمینه گسترش آنها بیش از این در مناطق مختلف استان برقرار شود.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدعلی طالبی چهارشنبه شب در جلسه «شهر یزد، شهر نوآور» با قدردانی از اقدام های صورت گرفته به نقش اقتصاد دانش بنیان و بهره گیری از فناوری ها نوین برای تولید و اشتغال در استان اشاره نمود و اضافه کرد: بخش خصوصی با همکاری دولت برای توسعه و ارتقای جایگاه یزد در این مورد مهم بیشتر اقدام نماید.
وی با اشاره به اینکه الان، یزد جزو استانهای پیشرو در بهره گیری و تقویت فناوری شرکتهای دانش بنیان و نوآور در عرصه دانش روز با مشارکت بخش خصوصی و علاقه مندان این عرصه به حساب می آید تصریح کرد: سند برنامه عملیات شهریزد، شهر نوآور یزد مصوب و به دستگاههای اجرایی استان ابلاغ گردید.
این مسوول اظهار نمود: وظیفه نهادها و سازمان های اجرایی می باشد که برای اجرای کامل سند ابلاغی و عملیاتی آن که جزو لزوم های استان به حساب می آید، بخش خصوصی و فعالان این میدان را بیشتر از گذشته یاری دهند.
طالبی بیان نمود: هماهنگی و همکاری تمامی بخش ها و مسئولان برای عملیاتی کردن برنامه های شهریزد، شهر نوآور ضروری می باشد، هرچند تابحال اقدماتی صورت گرفته ولی کافی نیست و به علت اهمیت مبحث باید شاهد تحول و اقدام موثر بیشتری در این مورد بود.
وی از نخبگان استان و مشارکت و فعالیت بخش خصوصی و جوانان پرشور و علاقه مند در این عرصه مهم قدردانی کرد و اظهار داشت: تولید و اشتغال با تقویت زیرساخت ها و پشتیبانی از فعالان این عرصه نقش مهمی در تحقق اهداف دارد.
در این نشست برخی از مسئولان و فعالان عرصه فناوری و دانش روز در ارتباط با اقدام های انجام شده و لزوم تقویت و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان به طرح دیدگاه های خود پرداختند.
هم حالا ۹۰ شرکت دانش بنیان در استان یزد فعالیت دارد که از این لحاظ در بین ۳۱ استان در جایگاه چهارم قرار دارد.
یزد نخستین استان کشور بعد از تهران است که راه اندازی کارخانه نوآوری و پهنه علم و فناوری را آغاز کرد و در خیلی از شاخص ها جایگاه برتر کشوری را به دست آورد.
استان یزد با سه هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی چهارمین استان صنعتی کشور به حساب می آید که ۸۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری آن در ۲۴ شهر و بقیه در مناطق روستایی زندگی می کنند.


1400/05/19
00:06:43
5.0 / 5
839
تگهای خبر: تولید , شركت , فعالیت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر