رقابت فضانوردان در المپیک فضایی در جاذبه صفر

رقابت فضانوردان در المپیک فضایی در جاذبه صفر

فضانوردان ساکن در ایستگاه بین المللی فضایی المپیک خودرا که در جاذبه صفر برگزار شد، جشن گرفتند.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایرنا از پایگاه اینترنتی یاهو نیوز، المپیک زمین به انتها رسید و خیلی از تماشاگران هیجان انگیزترین رویدادهای این دوره از المپیک را از دست دادند.
اما در داستانی که برای نخستین بار در پایگاه اینترنتی The Verge مشاهده شد، «توماس پسکت» فضانورد فرانسوی از آژانس فضایی اروپا، مجموعه ای از فیلم ها را به تصویر کشید که المپیک فضایی را نشان میدهد.
به گفته پسکت، این المپیک شامل چهار رشته، هفت ورزشکار و ۲ تیم است. چهار بازی ژیمناستیک، هندبال بدون دست، شنای فضایی موزون و تیراندازی در این المپیک وجود دارد.
ویدیوهای مربوط به چهار بازی جالب توسط این فضانورد فرانسوی به زمین ارسال شده اند. با آنکه خدمه بین المللی ایستگاه فضایی فاقد تجهیزات و امکانات موجود در بازی های توکیو بودند، اما تماشای بازی های آنها لطف و جذابیت خاصی دارد.
رقابت های فضایی جدید تداعی گر ورزش، برتری، اشتیاق، کار گروهی، تمرکز و مهارت است، درست همانند آنچه از مسابقات المپیک زمینی انتظار می رود.
توماس پسک، درباره شنای فضایی موزون نوشت: «شنای فضایی موزون - فرصتی برای نمایش کار گروهی و انسجام جمعی».
بازی ژیمناستیک مستلزم آنست یک فضانورد یک مانور دشوار را تکمیل کند، بدون این که سطح ایستگاه را لمس کند!
در مرحله بعد، فضانوردان در یک بازی « هندبال بدون دست» رقابت کردند. در این رویداد پیچیده، بازیکنان از نفس خود برای حرکت یک توپ به درون دروازه استفاده می نمایند.
این فضانورد فرانسوی می گوید: برای بازی هندبال بدون دست مجبور بودیم قوانین بازی را در طول بازی تغییر دهیم و شاهد تلاش بسیار از هر دو طرف برای برنده شدن بودیم.
در مرحله بعد تیم ها روانه مسابقه «شنای فضایی موزون» شدند. شنای فضایی موزون- فرصتی برای نمایش کار گروهی و انسجام جمعی بود.
و در آخر مسابقه تیراندازی در حالت بی وزنی انجام شد که تمرکز و مهارت (یا شانس) زیادی را برای زدن به هدف می طلبید.
ضربه زدن به هدف در جاذبه صفر کار آسانی نیست، اما فضانوردان این کار را با مهارت (یا شانس) انجام دادند.

1400/05/19
14:10:51
5.0 / 5
803
تگهای خبر: اینترنت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر