سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام كرد:

تولید مواد مقاوم برابر ضربه، انفجار و گلوله در ایران

تولید مواد مقاوم برابر ضربه، انفجار و گلوله در ایران

به گزارش مینی کامپیوتر سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام نمود: به همت پژوهشگران داخلی مواد مقاوم هایتک بر پایه پلی یوریا که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله مقاوم هستند در پارک علم و فناوری این سازمان تولید شد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، متخصصان و پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به تولید مواد هایتک بر پایه پلی یوریا شوند که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله مقاوم است.
این مواد تا حالا تنها توسط برخی از شرکتها در کشورهای غربی تولید شده است و باتوجه به کاربردهای چندگانه و گاها نظامی فروش آن به ایران ممنوع بوده است.
این شرکت ایرانی از شرکت های دانش بنیان است که در تولید مواد خاص و هم چنین در طراحی و تولید دستگاه تست جعبه فرمان نیز فعال است.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال ۱۳۵۹ با تصویب شورای انقلاب اسلامی تاسیس و از بدو پیدایش تا حالا ماموریت های مختلفی را در زمینه های مختلف در رابطه با توسعه علوم و فناوری کشور برعهده داشته است.
این سازمان از یک سو بنا بر ضرورت ها و نیازهای جامعه بعنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی کشور بوده و از طرف دیگر با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید بوده است.
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در هر دو مقوله توسعه فناوری و حمایت و راهبری پژوهشگران، خیلی از طرح ها و کارهای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران الهام بخش دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاهی در این عرصه ها بوده و نقشی بنیادین در الگودهی و اشاعه اینطور فعالیت ها به سایر مراکز علمی و پژوهشی ایفا کرده است.


1400/05/27
23:37:34
5.0 / 5
814
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر