سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام كرد:

تولید مواد مقاوم برابر ضربه، انفجار و گلوله در ایران

تولید مواد مقاوم برابر ضربه، انفجار و گلوله در ایران

به گزارش مینی کامپیوتر سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام نمود: به همت پژوهشگران داخلی مواد مقاوم هایتک بر پایه پلی یوریا که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله مقاوم هستند در پارک علم و فناوری این سازمان تولید شد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، متخصصان و پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به تولید مواد هایتک بر پایه پلی یوریا شوند که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله مقاوم است.
این مواد تابحال تنها توسط برخی از شرکت ها در کشورهای غربی ساخته شده است و با عنایت به کاربردهای چندگانه و گاها نظامی فروش آن به ایران ممنوع بوده است.
این شرکت ایرانی از شرکتهای دانش بنیان است که در تولید مواد خاص و هم چنین در طراحی و تولید دستگاه تست جعبه فرمان هم فعال است.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال ۱۳۵۹ با تصویب شورای انقلاب اسلامی تاسیس و از بدو پیدایش تابحال مأموریت های مختلفی را در حوزه های متعدد در رابطه با توسعه علوم و فناوری کشور برعهده داشته است.
این سازمان از یک سو بنا بر لزوم ها و نیازهای جامعه بعنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی کشور بوده و از طرفی با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید بوده است.
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در هر دو مقوله توسعه فناوری و حمایت و راهبری پژوهشگران، خیلی از طرح ها و فعالیتهای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران الهام بخش دیگر مراکز پژوهشی و دانشگاهی در این عرصه ها بوده و نقشی بنیادین در الگودهی و اشاعه این گونه فعالیت ها به سایر مراکز علمی و پژوهشی ایفا کرده است.منبع:

1400/06/02
08:42:06
5.0 / 5
832
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر