هک آیفون فعالان سیاسی بحرین توسط جاسوس افزار پگاسوس

هک آیفون فعالان سیاسی بحرین توسط جاسوس افزار پگاسوس

به گزارش مینی کامپیوتر بررسی های موسسه سیتیزن لب نشان داده است حکومت سرکوبگر آل خلیفه در بحرین با استفاده از نرم افزار جاسوسی پگاسوس، آیفون های فعالان سیاسی بحرینی را هک کرده است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از زد دی نت، ان اس او گروپ که یک شرکت فعال در خاک سرزمین های اشغالی است، بین ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ تا ماه فوریه سال ۲۰۲۱ انواع ابزار جاسوسی و کنترل و نظارت را به حکومت آل خلیفه فروخته است تا از فعالان سیاسی و حقوق بشری جاسوسی کند و به گوشیهای آنها نفوذ کند.
افشای جاسوسی از گوشیهای ده ها رهبر سیاسی جهان با استفاده از جاسوس افزار پگاسوس سبب انتقادهای گسترده از رژیم صهیونیستی شد. این کار بر ضد هزاران روزنامه نگار، فعال سیاسی و وبلاگ نویس هم انجام شده است.
بر اساس گزارش سیتیزن لب، گوشیهای آیفون ۹ فعالان سیاسی بحرینی با استفاده از برنامه جاسوسی پگاسوس شرکت ان اس او گروپ هک شده و با استفاده از صدمه پذیری هایی در برنامه پیام رسان آی مسیج اپل برای سرقت اطلاعات این گوشیها اقدام شده است.
این دو صدمه پذیری که در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ شناسایی شده اند، به ترتیب KISMET و FORCEDENTRY نام دارند و به دولت بحرین کمک کرده اند محتوای آیفون ها فعالان سیاسی و حقوق بشری را هک کند. حداقل چهار نفر از فعالان سیاسی مذکور توسط هکری با نام مستعار LULU هک شده اند که همچون اپراتورهای شرکت پگاسوس است که به شدت مورد اعتماد دولت بحرین بوده و بارها از پگاسوس به نفع حکام آل خلیفه سو بهره برده است.
دو نفر از این نه نفر فرد هک شده در لندن زندگی می کنند و یکی از آنها هم در زمان هک شدن آیفون خود در لندن بوده است. افراد مورد اشاره به دو حزب سکولار و شیعه وعد و الوفاق وابستگی دارند. علاوه بر حکومت دیکتاتوری بحرین، دولت های عربستان سعودی و امارات هم از جاسوس افزار پگاسوس برای سرقت اطلاعات گوشیهای شهروندان خود سو بهره برده بودند.
خدمات شرکت کانادایی نتس ویپر توسط حکومت بحرین برای بلوکه کردن خیلی از وبسایت ها در این کشور مورد استفاده قرار گرفت و شرکتهای غربی دیگری مانند فین فیشر، ورینت سیستمز، سلبریت و غیره انواع نرم افزارهای جاسوسی را به حکومت بحرین فروخته اند.


منبع:

1400/06/03
15:19:08
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: پیام رسان , خدمات , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر