گزارش مینی كامپیوتر؛

ممنوعیت تردد بین شهرهای قرمز و نارنجی کرونائی لغو شد؟

ممنوعیت تردد بین شهرهای قرمز و نارنجی کرونائی لغو شد؟

مینی کامپیوتر: بااینکه مرکز مدیریت راه های کشور اعلام ممنوعیت تردد بین شهرهای قرمز و نارنجی را از گزارش های روزانه خود حذف کرده، اما این ممنوعیت همچنان پابرجا است و فقط نحوه برخورد با متخلفان تغییر کرده است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، مرکز مدیریت راه های کشور از بامدادان امروز درج ممنوعیت تردد خودرو های شخصی در اطلاعیه های وضعیت راه ها را متوقف کرد که این شائبه به وجود آمد که شاید این ممنوعیت ها برداشته شده است.
ممنوعیت تردد جاده ای با خودروی شخصی لغو شد؟
این حذف درج ممنوعیت، شائبه احتمال لغو ممنوعیت تردد در جاده های بین شهری را تقویت کرد که بررسی های خبرنگار مهر نشان میدهد حقیقت ندارد.
ماجرا به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا برمی گردد؛ در پی تشدید شیوع کووید -۱۹ در پیک پنجم، ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد تا کلیه دستگاه های دولتی، خصوصی، بانک ها و اصناف از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد تعطیل باشند. همین طور از دیگر مصوبات آن، ممنوعیت تردد با خودروی شخصی بین شهرهای قرمز و نارنجی کرونائی بود که این ممنوعیت تا اختتام وقت روز گذشته جمعه ۵ شهریور ادامه داشت.
در این مصوبه آمده بود که پلیس راه و سازمان راهداری موظف به بستن راه ها و ایجاد موانع فیزیکی برای جلوگیری از تردد خودرو های شخصی بوده و فقط خودرو های عمومی با پلاک «ع» امکان تردد جاده ای بین شهرهای قرمز و نارنجی کرونائی را دارند.
اما از بامداد امروز این موانع فیزیکی حذف گردیده است و خودرو های شخصی نیز بین شهرها تردد می کنند؛ اما با بهره گیری از دوربین های تردد شمار، مشمول جریمه های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی خواهند شد.
مرکز مدیریت راه ها: محدودیت های دو هفته اخیر حذف شده اما ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی درحال اجراست
در همین رابطه مهدی مخبر معاون مرکز مدیریت راه های کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: محدودیت های تردد همچنان به وقت خود باقی است پلیس راه نیز برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مسئولیت اعمال این محدودیت ها را دارد؛ در دو هفته اخیر محدودیت های ویژه ای بود که آن محدودیت ها هم اکنون برطرف شده است؛ اما منع تردد بین شهرهای قرمز و نارنجی همچنان پابرجا است.
وی اضافه کرد: منع تردد بین شهرهای کرونائی تا آن زمان که وضعیت قرمز و نارنجی شهرهای کرونائی ادامه دارد، به قوت خود باقی خواهد بود.
مشاور رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز به خبرنگار مهر اظهار داشت: ممنوعیت تردد برداشته نشده و فقط با خودرو های عمومی امکان سفر بین شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد؛ ضمن این که مجوزهایی که قبلاً برخی فرمانداری ها یا استانداری ها ارائه می دادند، دیگر از درجه اعتبار ساقط است.
پلیس راه: فقط موانع فیزیکی حذف شده ولی جریمه های یک میلیونی پابرجاست
همچنین شب گذشته (جمعه ۵ شهریور) سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راه راهور ناجا در گفت وگوی زنده با خبر ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص ممنوعیت تردد بین شهرهای قرمز و نارنجی کرونائی اظهار داشت: تا ۵ شهریور ممنوعیت تردد در ۳۸۲ نقطه از جاده های کشور اعمال شد؛ برای اجرای این منع ترددها چاره ای جز استفاده از نرده ها و نیوجرسی ها نداشتیم تا ارتباط بین استانها را قطع نماییم.
وی افزود: الان این شرایط به پایان رسیده ولی در ۳۰۶ شهر قرمز و ۱۱۰ شهر نارنجی همچنان منع تردد داریم که از حالت موانع فیزیکی و حضور پلیس برداشته شده ولی با بهره گیری از دوربین ها، جاده ها کنترل و اعمال قانون صورت می گیرد.
این مقام مسئول در پلیس راه اظهار داشت: اگر فردی در شهر یا استان قرمز بخواهد بیرون رود، بطور قطع بوسیله دوربین با جریمه یک میلیون تومانی برای شهرهای قرمز، ۵۰۰ هزار تومانی برای شهرهای نارنجی و ۲۰۰ هزار تومانی بابت ورود شبانه به شهرهای زرد مواجه می شود.


منبع:

1400/06/06
22:57:39
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: دوربین , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر