حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۸۳

مقابله روسیه با عرضه دهندگان خدمات وی پی ان

مقابله روسیه با عرضه دهندگان خدمات وی پی ان

روسیه دسترسی به ۶ سرویس وی پی ان را در این کشور مسدود کرده است. مقامات این کشور علت این امر را پیشگیری از دسترسی به محتوای آنلاین غیرقانونی دانسته اند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مسکوتایمز، رگولاتوری روسیه معروف به روزکومنادزور روز جمعه اعلام نمود دسترسی به بعضی از بزرگترین عرضه دهندگان خدمات وی پی ان در جهان را در این کشور مسدود کرده است. همچون این سرویسهای وی پی ان میتوان به نورد وی پی ان، اکسپرس وی پی ان و غیره اشاره نمود.
در بیانیه روزکومنادزور در این مورد آمده است: استفاده از این خدمات به تداوم دسترسی به اطلاعات و منابع ممنوع منجر شده و شرایط را برای فعالیتهای غیرقانونی مانند توزیع مواد مخدر، هرزه نگاری کودکان، افراط گرایی و ترویج خودکشی فراهم می آورد.
همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: شبکه های وی پی ان، سبب می شوند کاربران تا حد زیادی ناشناس باقی بمانند و بتوانند به محتوایی دسترسی یابند که در داخل روسیه ممنوع بوده و بلوکه شده است.
روسیه در سالهای اخیر برای افزایش کنترل اینترنت اقدامات زیادی انجام داده که همچون آنها میتوان به وضع قوانینی برای مجبور کردن شرکتهای فناوری خارجی به ذخیره سازی داده های کاربران روس در داخل این کشور اشاره نمود. این کشور اخیرا گوگل و اپل را به دخالت در امور انتخاباتی روسیه به دلیل عدم حذف یک اپلیکیشن متعلق به الکسی ناوالنی منتقد سیاست های پوتین متهم کرده است.


منبع:

1400/06/13
22:53:57
5.0 / 5
927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر