استاندار آذربایجان شرقی:

کارهای حوزه علم و فناوری در جهت تامین نیازهای جامعه باشد

کارهای حوزه علم و فناوری در جهت تامین نیازهای جامعه باشد

به گزارش مینی کامپیوتر استاندار آذربایجان شرقی با اعلان اینکه تبدیل دانش به فناوری یکی از بزرگترین نیازهای جامعه است، اضافه کرد: راهبردهای ما در زمینه های علم و فناوری باید به سمت نیازهای جامعه برود و هر هزینه ای دراین زمینه به منزله سرمایه گذاری برای آینده است.


دکتر محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه هیأت اجرائی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی، با تاکید بر این که نباید به دنبال سود سریع در این عرصه باشیم، اظهار داشت: امروز چرخ اقتصاد کشور به برکت فناوری می چرخد و اگر توسعه اقتصاد دانش بنیان و فناوری محور جزو اولویت های کشور نبود مشکلات زیادی در عرصه اقتصادی به وجود می آمد.

وی با اعلان اینکه استفاده از فناوری در همه عرصه ها راهگشاست، اضافه کرد: همه دستگاهها و متولیان اداره امور جامعه را باید به فضای نوآوری و فناوری سوق دهیم و با بهره گیری از ظرفیت های این حوزه، موانع را رفع نماییم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان امسال، بر همکاری همه دستگاه های اجرائی استان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد علمی تاکید کرد.
پورمحمدی گفت: خوشبختانه نمایشگاه ربع رشیدی در دوره های اخیر از حالت صرف نمایشگاهی خارج شده و به بستری برای تجاری سازی فناوری و فروش محصولات دانش بنیان تبدیل گشته است.

وی با اشاره به اقداماتی نظیر ایجاد فن بازار و کلینیک صنعت که از دستاوردهای نمایشگاه ربع رشیدی است، اظهار داشت: این نمایشگاه به شناسنامه علمی استان تبدیل گشته و همه دستگاهها باید برای تداوم و تقویت آن کمک کنند.


استاندار آذربایجان شرقی همین طور منطقه ویژه علم و فناوری را ظرفیتی کم نظیر برای توسعه استان خواند و اظهار داشت: هنوز آن طور که باید از ظرفیت این منطقه بهره برداری نشده و شبکه سازی اتفاق نیفتاده است و باید کارهای جدی تری در این عرصه صورت گیرد.

نهمین نمایشگاه رینوتکس ۱۷ تا ۲۱ آبان برگزار می شود
مدیرعامل سازمان عامل استقرار و دبیر منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی هم در این نشست با اعلان اینکه نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) از ۱۷ تا ۲۱ آبان امسال در قالب ۲۱ زون تخصصی برگزار می شود، اظهار داشت: پیش بینی برای برگزاری حضوری و مجازی نمایشگاه انجام شده و بنا به شرایط کرونائی درباب نحوه برگزاری آن تصمیم گیری خواهد شد.

سعید غریب خواجه گزارشی از عملکرد هیأت اجرائی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان شرقی ارائه کرد و اظهار داشت: اجرائی شدن تفاهم نامه راه اندازی منطقه ویژه فناوری های معدنی، کمک به تجاری سازی طرح های فناورانه، همکاری در راه اندازی کارخانه نوآوری و فرهنگ سازی در زمینه اقتصاد دانش بنیان از مهم ترین اقدامات یک سال قبل است.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف مهم ما این است که خود سازمان عامل استقرار منطقه ویژه علم و فناوری یک سازمان دانش بنیان باشد و برای این منظور لازم است که بحث آموزش و فرهنگ سازی جدی گرفته شود.

در این جلسه از پوستر نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) رونمایی و احکام اعضای شورای سیاستگذاری این نمایشگاه از طرف استاندار آذربایجان شرقی اعطا شد.

1400/06/15
20:06:23
5.0 / 5
961
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر