شرکتهای دانش بنیان در گیلان تسهیلات دریافت می کنند

شرکتهای دانش بنیان در گیلان تسهیلات دریافت می کنند

رشت _ ایرنا_ رئیس پارک علم و فناوری گیلان اظهار داشت: شرکتهای دارای دستاورد فناورانه یا محصولات دانش بنیان می توانند از صندوق پژوهش و فناوری تسهیلات بگیرند.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایرنا، دکتر علی باستی روز چهارشنبه در جلسه امضاء تفاهم نامه پارک علم و فناوری گیلان با "شرکت الکتریک ایران- رشت" ضمن اشاره به پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات از جانب صندوق پژوهش و فناوری گیلان به شرکتهای دانش بنیان استان پارسال عنوان کرد: این شرکت هم با استفاده از محصولات تولیدی مبتنی بر دانش و تولیدات فناورانه و دانش بنیان می تواند از تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری گیلان بهره مند شود.
وی تصریح کرد: یکی از رسالت ها و مأموریت های پارک علم و فناوری، ارتقاء فناوری و کمک به رفع مشکلات استان و کشور است.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان ضمن قدردانی از نگاه مدیرعامل شرکت الکتریک ایران رشت به حوزه دانش بنیان اضافه کرد: صنعتی که حالا ۶۰ سال از قدمت آن می گذرد برای آغازی باردیگر باید به فناوری ها و دانش روز تجهیز شده و از جوانان خلاق بهره گیرد.
مدیرعامل شرکت الکتریک ایران رشت هم در این نشست اظهار داشت: این شرکت با قدمتی ۶۰ ساله بعد از احاله توسط قوه قضاییه به صندوق بازنشستگی کشور برگشت و بر مبنای دستور مدیرعامل این صندوق، این شرکت مجدد راه اندازی خواهد شد و در سایت فعلی شهر صنعتی رشت شروع به کار می کند.
امیدوار تجریشی با اشاره به اینکه محصولات این شرکت در حوزه صنایع برق و الکترونیکی بوده اضافه کرد: این صنایع نیازمند فناوری ها و به روز شدن است ازاین رو پارک علم و فناوری در تحقق این مهم موثر و کمک کننده است.
وی با اشاره به اینکه فاز نخست این شرکت ۳۰ تا ۵۰ روز آینده راه اندازی می شود، عنوان کرد: در فاز اول تولید و مونتاژ محصولات با فروش سریع، راه اندازی مونتاژ پریزهای معمولی تا هوشمند را خواهیم داشت.
وی با تشریح سایر برنامه های این شرکت اظهار داشت: در مراحل بعد خرید دستگاه قطعات پلاستیکی در حوزه کلید، پریز و در برنامه های بلندمدت تولید دوربین های مداربسته خواهیم داشت،
تفاهمنامه بین شرکت الکتریک ایران رشت و پارک علم و فناوری استان گیلان امروز به امضاء رسید.
پارک علم و فناوری گیلان در جهت انجام بخشی از رسالت های خود که همان تجاری سازی ایده های محققان و پژوهشگران است از یکسو و شرکت الکتریک رشت با هدف صیانت از تولید داخلی و پشتیبانی از کالای ایرانی از طرفی، بر مبنای مفاد این تفاهمنامه بنا دارند توسعه و ترویج استفاده از فناوری با موضوعات مختلف را پشتیبانی کنند.
حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید در حوزه کسب و کار الکترونیک به صورت مشترک، اجرای برنامه ها و رویداد های کارآفرینی و فناوری به صورت مشترک، استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب و کار طرفین جهت کمک به صاحبان ایده و رشد و توسعه شرکت های فناور در حوزه تجارت الکترونیک همچون موضوعات این تفاهم نامه است.
اولویت داشتن پارک و شرکتهای مستقر آن برای انجام طرح های پژوهشی و مشاورهای شرکت، ایجاد زمینه تعامل دو جانبه بین شرکت و پارک به منظور تسهیل تجاری سازی ایده ها و محصولات دانش بنیان، معرفی شرکت های عضو پارک به شرکت جهت استفاده از طرحها و ایده های اعضا، استفاده از ظرفیت های پارک و شرکتهای مستقر در آن برای انجام طرح های پژوهشی، تحقیق و توسعه و مشاوره ای، انتخاب ایده های مناسب سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و معرفی هسته ها و شرکت های شناسایی شده جهت شرکت در طرح شتاب دهی و پایش و ارزیابی عملکرد آن ها از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.
پارک علم و فناوری گیلان بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از شهریور ۸۱ فعالیت اجرایی خویش را شروع کرد و بعد از دریافت مجوز تاسیس مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان "به عنوان نخستین ساختار حمایتی" در دیماه ۱۳۸۱ و تمهید امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مرکز رشد، تصویب اساسنامه و تشکیل شورای تخصصی مرکز رشد با پذیرش ۱۴ شرکت در مرحله مقدماتی در پنجم مهرماه ۱۳۸۲ شروع به کار کرد.
هم حالا ۳۵۲ شرکت و هسته فناور در مجموعه پارک علم و فناوری گیلان مستقر هستند و حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر همچون جوانان متخصص در این واحدهای فناور درحال فعالیت هستند.

1400/06/19
13:30:02
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: تولید , دوربین , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر