یک شرکت فناور موفق به ساخت و صادرات داروی ضدمیگرن شد

یک شرکت فناور موفق به ساخت و صادرات داروی ضدمیگرن شد

به گزارش مینی کامپیوتر یک شرکت دانش بنیان دارویی در کشورمان موفق به ساخت و صادرات قطره گیاهی تاناستوم بعنوان داروی ضدمیگرن شد.


علی اصغر ساعدی از مدیران این شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی ایران روز سه شنبه در گفت‎ و گو با ایرنا خاطرنشان کرد: در تابستان سال جاری با تایید گمرک موفق به صادرات قطره تاناستوم با کارکرد ضدمیگرن دارای مجوز سازمان غذا و دارو به کشورهای آلمان و عراق شدیم.
وی وجود یک ماده موثره که رقمی از بابونه است در تولید داروی ضدمیگرن را یکی از دلائل استقبال آلمانی ها از این قطره گیاهی عنوان نمود و اظهار داشت: بذری که در بخش کشاورزی کار کشت آن انجام می شود، تنها در ایران از جانب این شرکت دانش بنیان صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در تولید و مصرف محصولات طبیعی است و هم اکنون 70 درصد مصرف داروها در کشورآلمان گیاهی و طبیعی است.
این فعال دانش بنیان اضافه کرد: بازار داروهای گیاهی در داخل و خارج از کشور خیلی گسترده نیست، اما فروش این محصول در بازار داخلی هم مناسب بوده است.
ساعدی اظهار داشت: طی دو ماه آینده قرص این قطره دارویی گیاهی ضدمیگران هم وارد بازار خواهد شد.
او با اشاره به اینکه شرکت وی باوجود شرایط اپیدمی کرونا و تحریم های اقتصادی ضد کشورمان، در تابستان سال جاری توانسته برای بار دوم صادرات عصاره زعفران استاندارد شده بر مبنای کروسین و سافرانال را به کشورهای آلمان و کانادا داشته باشد این موفقیت را نشان از رضایت مشتریان قلمداد کرد.
ساعدی اظهار داشت: عصاره زعفران صادر شده به این کشورها به منظور پیشگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در صنعت مکمل‎ های طبیعی در محصولات ضد افسردگی و شادی آور استفاده می شود که بازخورد خوبی داشته است.


وی توضیح داد: این عصاره حاصل چندین سال تلاش تیم تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان است که در گریدهای مختلفی برای استفاده در محصولات دارویی، بهداشتی و غذایی کاربرد دارد.
این فعال دانش بنیان همینطور از کشورهای سوئیس، فرانسه و نیوزلند به عنوان 3 کشور اروپایی دیگر نام برد که این شرکت دانش بنیان موفق به صادرات عصاره زعفران به آنها شده است.
ساعدی اعلام نمود: این شرکت دانش بنیان کیفیت محصولات خویش را حاصل نظارت علمی بر انتخاب و کشت بذر مناسب تا فرآوری می داند و متعهد به بهبود مستمر کیفیت محصولات ایرانی و گشودن افق هایی تازه در صادرات غیر نفتی است.منبع:

1400/06/25
14:36:34
5.0 / 5
683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مینی کامپیوتر