400 کیلومتر لوله کشی برای آبرسانی به 702 روستای کم آب خوزستان

400 کیلومتر لوله کشی برای آبرسانی به 702 روستای کم آب خوزستان

به گزارش مینی کامپیوتر مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن بازدید از طرح های آب رسانی این بنیاد در استان خوزستان اظهار داشت: بنیاد برکت به ۷۰۲ روستای واقع در مناطق دارای تنش آبی استان خوزستان ۴۰۰ کیلومتر لوله کشی برای آبرسانی می کند.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایرنا، محمد ترکمانه در مسافرت یک روزه خود به استان خوزستان از طرح های آب رسانی به روستاهای واقع در مناطق دارای تنش آبی و بحرانی استان همچون ۲۰ روستا در منطقه قلعه سحر در جاده اهواز به اندیمشک بازدید کرد و در جریان آخرین پیشرفت ها قرار گرفت.
وی با یادآوری دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خصوص اقدام فوری در حل مسئله آب آشامیدنی روستاهای دارای تنش آبی استان خوزستان از انعقاد تفاهمنامه میان بنیاد و آبفای خوزستان اطلاع داد و اظهار داشت: در چارچوب این تفاهمنامه، بنیاد برکت به ۷۰۲ روستای واقع در مناطق دارای تنش آبی استان خوزستان آب رسانی می کند و بدین منظور، یک هزار میلیاردریال از جانب بنیاد اعتبار تخصیص داده شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: برای آب رسانی به روستاهای دارای تنش آبی در خوزستان ۴۰۰ کیلومتر لوله کشی لازم است که بنیاد برکت نسبت به تأمین ۱۷۵ کیلومتر لوله تعهد دارد و تا به امروز ۱۱۴ کیلومتر لوله را تأمین و ۸۵ کیلومتر آنرا تحویل آبفای استان داده است.
به گفته ترکمانه، آبفای خوزستان در مدت سه ماه گذشته از منابع مشترک مبحث تفاهمنامه، ۲۹۶ کیلومتر لوله گذاری را در استان به پایان رسانده است.
وی تصریح کرد: تا به امروز مشکل تنش آبی در ۲۳۱ روستای استان خوزستان به صورت کامل مرتفع شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با تکیه بر پیشرفت هر چه سریع تر پروژه های آب رسانی در استان خوزستان تصریح کرد: بنیاد برکت بخشی از تانکرهای مورد نیاز برای آب رسانی به روستاهای کم آب را هم تأمین کرده است.
ترکمانه با یادآوری دیدار خود با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در جریان سفر یک روزه اش اظهارداشت: در این دیدار گزارشی از اقدامات و خدمات بنیاد برکت در استان عرضه شد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد هم ضمن استقبال و تقدیر از اقدامات بنیاد برکت، بر تعامل و همکاری هر چه بیشتر مسؤلان و دستگاههای استانی با بنیاد تاکید نمودند.
وی به نهضت آب رسانی بنیاد برکت در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: تا آخر سال گذشته یک هزار و ۶۷۷ روستا زیر پوشش فعالیتهای آب رسانی بنیاد قرار داشتند که از این تعداد، یک هزار و ۱۱۵ روستا از آب شرب بهره مند شده اند.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: سال جاری هم با زیر پوشش قرار گرفتن ۷۰۲ روستای دیگر در استان خوزستان، مجموع روستاهای هدف آب رسانی بنیاد امسال به بیشتر از یک هزار و ۲۰۰ روستا رسیده است.
ترکمانه در تشریح اقدامات بنیاد برکت در استان خوزستان عنوان کرد: بنیاد برکت ۲۵ هزار و ۵۰۰ طرح در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سلامت را با اعتباری بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیاردریال در مناطق محروم و روستایی خوزستان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: بنیاد تا به امروز ۴۰ هزار و ۶۰۵ شغل را در مناطق کم برخوردار خوزستان راه اندازی و ۱۸۷ مدرسه را افتتاح کرده است.


منبع:

1400/06/30
08:59:28
5.0 / 5
1010
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , فعالیت , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر