همه گیری کووید-۱۹ نحوه کار سازمان ها را برای همیشه تغییر می دهد

همه گیری کووید-۱۹ نحوه کار سازمان ها را برای همیشه تغییر می دهد

کارشناسان فناوری می گویند: بحران کووید-19 نه فقط سازمان ها را به تسریع تحولات دیجیتالی خود مجبور می سازد، بلکه نحوه کار کارمندان را نیز برای همیشه تغییر می دهد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی itworldcanada، «یگل تامپسون»، معاون بازاریابی محصول شرکت «بلک بری» در وبینار اخیر پایگاه اینترنتی itworldcanada، اظهار داشت: این موقعیت ها در زمان های غیرعادی ایجاد می شوند.
وی اضافه کرد: بیشتر سازمان ها در صورت شکست یک مرکز داده یا منطقه، دارای برنامه های تداوم کسب وکار هستند، اما موضوع بی سابقه زمانی پیش می آید که همه چیز از دسترس خارج می شود.
در دوران همه گیری کووید-۱۹، سازمان ها مجبور شدند برای جمعیت عظیمی از کارمندانی که هیچ گاه برای کار در خانه آموزش ندیده اند، چاره ای بیابند.
تامپسون اظهار داشت: این یک استراتژی دفاعی است، اما مردم هم اکنون دورکاری را برای طولانی مدت در نظر گرفته اند. به تصور من همه چیز به سبب این رویداد تغییر کرده است.
«برایان روبیسون»، مدیر ارشد بازاریابی محصول در بلک بری گفت: یکی از چالش های پیش رو این است که خیلی از سازمان ها لپ تاپ کافی برای توانمندسازی همه کارمندان خود برای دورکاری ندارند.
روبیسون می گوید: بدین سبب سازمان ها باید به دستگاه هایی تکیه کنند که متعلق به آنها نیست و سازمان نمی تواند آنها را مدیریت یا به آنها اعتماد کند. همین طور سازمان ها از وقایعی که در شبکه خانگی می گذرد، اطلاعی ندارند.
روبیسون اظهار داشت: برای بهره ور بودن در خانه نخستین چیزی که مردم به آن احتیاج دارند، دسترسی ایمن به محیط شرکت است؛ به شکلی که گویی در دفتر کار هستند.
شرکت ها بطور سنتی برای اطمینان به دسترسی های مختلف از VPN ها استفاده می نمایند که این موضوع، قابلیت مشاهده همه چیز را در دستگاه شخصی در سیستم شرکتی و بالعکس فراهم می آورد.
تامپسون افزود: حال موضوع حائز اهمیت این است که هنگام استفاده از دستگاهی که مالک آن نیستید، باید به حریم خصوصی کارمندان احترام گذاشت.
پلتفرمی مانند BlackBerry’s Digital Workplace به کاربران اجازه می دهد تا ازراه دور بوسیله یک محفظه امن، از دستگاه های شخصی خود برای دسترسی به برنامه های شرکت مورد نیاز خود استفاده کنند.
روبیسون توضیح داد: در صورت مدیریت برنامه ها، دیگر نیازی به مدیریت دستگاهها نیست. تفاوت اساسی این است که شما برنامه ها و داده هایی را کنترل می کنید که می توانند به داخل و خارج از آنها منتقل شوند.
وی اضافه کرد: ما اهمیتی نمی دهیم که کاربر در قسمت شخصی دستگاه خود چه می کند. تنها موضوع حائز اهمیت این است که کاربر در بخش تجاری چه کاری انجام می دهد.
روبینسون اظهار داشت: حالا که کارکنان در خانه کار می کنند، افرادی که با آنها تعامل دارند و فرآیندهای کاری نیز تغییر می کنند. زمانی که کارمندان از هم جدا هستند، حتی بیشتر نیز کار می کنند.
وی اشاره کرد: مدیران همین طور متوجه می شوند که افرادی که در خانه کار می کنند می توانند به همان اندازه ای که در اداره کار می کنند، مثمر ثمر باشند.
روبینسون اضافه کرد: به تصور من مسئله این نیست که کجا باید کار نماییم. بلکه فکر می کنم باید به واقعیتی برسیم که استعدادهای مناسب را بدون توجه به مکانی که هستند استخدام نماییم.
وی افزود: شرکتها هم متوجه شده اند که دیگر مجبور نیستند هزینه ای برای تهیه فضاهای اداری گرانقیمت بپردازند. این مساله شبیه تحولی است که تلفن همراه ایجاد کرد.

1400/07/02
12:11:49
5.0 / 5
902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر