100 دانش بنیان برای رفع نیاز فن بازار تخصصی پتروشیمی پیشگام شدند

100 دانش بنیان برای رفع نیاز فن بازار تخصصی پتروشیمی پیشگام شدند

مینی کامپیوتر: فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی ایجاد می شود و یکصد شرکت دانش بنیان برای رفع نیازهای این بازار پیشگام شده اند.


معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز سه شنبه با بیان این مساله هدف از ایجاد فن بازار تخصصی پتروشیمی ایران را کمک به تسهیل فرآیندها و قراردادها در این صنعت عنوان نمود.
در یک همکاری و تفاهم ۲ جانبه، فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تفاهم نامه همکاری جهت راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی امضا کردند.
پارک فناوری پردیس با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا حالا با ۳۰ شرکت پتروشیمی جلسه برگزار کرده است و تا کنون بیش از ۳۰۰ تقاضای فناورانه در این عرصه احصا و ۱۰۰ شرکت دانش بنیان برای حل این نیازهای پیش قدم شده اند.
تفاهم نامه۲ جانبه مذکور به امضا اکبر قنبرپور معاون نوآوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر شورای هماهنگی شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید. مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و صالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری نیز در این مراسم حضور داشتند.
مراسم امضای تفاهم نامه در چهارشنبه گذشته انجام شد.
ارائه ۳۰۰ تقاضای فناورانه
مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم بر اثرگذاری این اقدام در توسعه صنعت پتروشیمی اصرار کرد و اظهار داشت: این کار به هم سویی اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی و فن بازار برای حرکت به سمت اقتصاد دانشی به پتانسیل های شبکه سازی شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری نیز کمک می نماید.
وی اضافه کرد: هم اکنون در شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری، بیش از ۱۴ هزار محصول فناور و دانش بنیان و بیش از ۴ هزار شرکت، اطلاعات و توانمندی های خودرا ارایه داده اند. همین طور ذیل این شبکه بیش از ۵۰ کارگزار تجارت فناوری، ۲۸ فن بازار منطقه ای و ۴ فن بازار تخصصی فعالیت می نمایند.
صفاری نیا در ادامه با اشاره به این که با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا حالا با ۳۰ شرکت پتروشیمی جلسه برگزار شده است، بیان کرد: تا امروز بیش از ۳۰۰ تقاضای فناورانه در این عرصه احصا و ۱۰۰ شرکت دانش بنیان برای حل این نیازهای پیش قدم شده اند.
رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: همین طور در این فعالیت ها ۳۰ پروژه ساخت داخل مشخص شده است که درحال ارزیابی هستند. امیدواریم که با امضا این تفاهم نامه و شبکه سازی بهتری که بین بخش خصوصی و دولتی شکل می گیرد، این فعالیت ها بصورت مستمر و پر قدرت تر ادامه یابد.
وی همچنین، اظهار داشت: ابزارهایی نیز برای تسهیل این قراردادها مانند استفاده از ظرفیت قراردادهای پژوهشی و ترک تشریفات، تسهیل فرآیندها برای حضور شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها پیش بینی شده است تا این به هم رسانی ها با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

بومی سازی اقلام
در این مراسم امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی هدف اصلی امضا تفاهم نامه ایجاد فن بازار تخصصی پتروشیمی را پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان، پشتیبانی از بومی سازی اقلام و ایجاد ارتباط بین عرضه و تقاضای فناورانه با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های بالای شبکه فن بازار ملی ایران دانست.
وی همچنین، اظهار داشت: در این تفاهم نامه تلاش می نماییم از ظرفیت شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری بعنوان ابزاری کمکی و تسهیل کننده برای در اختیار قرار دادن نیازهای شرکت ملی پتروشیمی به شرکت های دانش بنیان، خلاق و ارائه توانمندی های شرکت های دانشی برای بهره مندی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در شناسایی ظرفیت های جدید استفاده نمائیم.منبع:

1400/07/09
12:33:21
5.0 / 5
973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر