بدنبال اجرای طرح تیكاف در پارك فناوری پردیس؛

۱۵ ایده کسب وکار نو به سرمایه گذاران

۱۵ ایده کسب وکار نو به سرمایه گذاران

به گزارش مینی کامپیوتر معاون توسعه پارک فناوری پردیس با اشاره به اجرای طرح تیکاف توسط این پارک و دریافت بیش از دو هزار و 500 ایده کسب وکار از ایده پردازان اشاره کرد: از این تعداد 95 ایده مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت 15 طرح به سرمایه گذاران معرفی خواهد شد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، طرح های تیکاف و توانمندسازی صدف همچون طرح هایی است که توسط پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری دانشگاه ها در زمینه کارآفرینی و اشتغال درحال اجرا و پیگیری است.
معاون توسعه پارک فناوری پردیس درباب طرح توانمندسازی صدف با بیان اینکه، در این طرح برخورداری یا عدم برخورداری ایده از جانب دانشجو یا کارآفرین مطرح نیست و هدف این برنامه شناخت شغلی فرد است، افزود: این طرح به افراد، توانمندی و شناخت ارائه می دهد تا به توانایی های خود برای اشتغال واقف شوند.
اکبرقنبرپور تصریح کرد: در طرح توانمندسازی صدف ما به افراد آموزش شناخت توانایی ارائه می نماییم و این طرح به افراد نشان میدهد که برای چه کاری مناسب هستند، به عنوان مثال این که یک فرد توانایی هیات علمی شدن یا کارآفرین شدن را دارد.
وی اظهار داشت: ما در طرح توانمند سازی صدف به دنبال آموزش مهارت های نرمی هستیم که بطور معمول در دانشگاه ها تدریس نمی گردد. در دانشگاه ها آموزش تخصصی به دانشجویان ارائه می شود اما ما به دنبال آموزش مهارت ها هستیم.
معاون توسعه پارک فناوری پردیس افزود: در این طرح ما به دنبال آموزش نحوه مذاکره، انجام مکاتبات اداری، رزومه نویسی و تعاملات موثر کاری هستیم و با آموزش این مهارت ها در آخر طرح برای افراد متقاضی کارنامه شناخت شغلی صادر می شود.

تیکاف زمینه ای برای رشد ایده های نوین کارآفرینی
اما معاون توسعه پارک فناوری پردیس همین طور درباب طرح تیکاف که از طرف این پارک در حال پیگیری است اظهار داشت: در برنامه تیکاف ما یک مرحله پا را فراتر گذاشته ایم و به دنبال شناسایی افرادی هستیم که یک ایده مناسب برای ایجاد کسب وکار و کارآفرینی دارند.
قنبرپور افزود: ما در این طرح بعد از شناسایی افراد و ایده ها، در اولین مرحله یک بررسی فنی روی ایده انجام می دهیم، چراکهبسیاری از ایده ها بااینکه مناسب هستند اما مدل کسب و کاری و بازار مناسبی ندارند و در نهایت به تولید و سود مناسب نیز ختم نمی شوند و بنا بر این برای سرمایه گذاران جذاب نیستند.
او می گوید: در طرح تیکاف ایده های جدید و موثر بررسی می شود و اگر نیاز به تغییراتی باشد به فرد صاحب ایده مشاوره هایی ارائه می شود.
وی اظهار داشت: در حقیقت تیکاف به فرد صاحب ایده کمک هایی برای شناخت جامع در حوزه رشد و بالندگی ایده اش می دهد و تا به ثمر رسیدن این ایده، راهنمایی های تخصصی ادامه خواهد داشت.
قنبرپور اظهار داشت: مشاوره های پارک علم و فناوری پردیس در حوزه های فنی و کسب وکار است. همین طور در حوزه قوانین کاری و ایجاد یک تیم قوی برای به ثمر نشستن ایده نیز کمک و مشاوره به افراد و شرکتها ارائه می شود.

بررسی تخصصی ۹۵ ایده برای به ثمر نشستن در سال ۱۴۰۰
معاون توسعه پارک فناوری پردیس همین طور اشاره کرد: امسال در طرح تیکاف ۹۵ ایده مورد بررسی قرار گرفته است و این تیم ها بهترین هایی بودند که برای همکاری به ما پیشنهاد شدند و در نهایت ۱۵ طرح به سرمایه گذاران معرفی خواهند شد.
قنبرپور افزود: برای رسیدن به این ۹۵ طرح بیش از دو هزار و ۵۰۰ ایده به پارک فناوری پردیس معرفی گردید.
وی همین طور اضافه کرد: البته همه ایده پردازان توسط پارک علم و فناوری پردیس مشاوره های خوبی دریافت نمودند و برخی از آنها نیز هم اکنون در خارج از پارک درحال تجاری سازی هستند.


منبع:

1400/07/21
09:05:59
5.0 / 5
991
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر