مدیركل سرمایه گذاری پارك فناوری پردیس:

محصولات برتر پارک پردیس از لیزینگ ۵ میلیاردریالی بهره مند می شوند

محصولات برتر پارک پردیس از لیزینگ ۵ میلیاردریالی بهره مند می شوند

مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه در اجلاس سالیانه پارک، محصولات دانش بنیان برتر رونمایی می شوند، اظهار داشت: برای محصولات رونمایی شده مزایای بسیاری در نظر گرفته شده که بهره مندی از لیزینگ تا سقف پنج میلیاردریال یکی از این موارد است.


احمد عسگری روز یکشنبه درباب معرفی و ارزیابی محصولات برتر شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس گفت: فراخوان رونمایی از محصولات جدید در سایت پارک و سایر ابزارهای اطلاع رسانی منتشر گردید و تمام شرکت های عضو پارک شامل مستقر و غیر مستقر و همین طور اعضای شعب پارک همچون کارخانه های نوآوری، امکان حضور در این فراخوان را داشته و بر طبق این فراخوان شرکت های عضو تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه برای ارسال اطلاعات محصولات خود فرصت داشتند.
وی بیان کرد: ارزیابی متقاضیان رونمایی از محصولات برتر در قالب فاکتورهای ارزیابیِ رونمایی و همین طور خوداظهاری و مستندات ارسالی شرکت ها، شروع شد. بعد از آن کمیته اولیه ارزیابی با حضور معاونان و مدیران پارک تشکیل و چند محصول برای راهیابی به ارزیابی ثانویه، انتخاب شدند.
بررسی اولیه ۶۴ محصول نوین پارک برای رونمایی در اجلاس نوزدهم
عسگری افزود: در این پروسه بیش از ۲۷۰ شرکت عضو مورد بررسی قرار گرفتند و در پروسه ارزیابی با ارتباطی که با شرکت های عضو برقرار کردیم، بیش از ۶۴ محصول از ۲۹ شرکت و شتاب دهنده در پروسه ارزیابی رونمایی حضور پیدا کردند و پروسه ارزیابی برای این ۶۴ انجام گرفت.
پارک فناوری پردیس به نقل از وی اعلام نمود: برمبنای ارزیابی های انجام شده در مرحله اول، ۳۰ طرح از این ۶۴ محصول ارائه شده به دبیرخانه رونمایی، حائزشرایط اولیه بودند. این طرح ها در مرحله دوم ارزیابی در حوزه های فنی از قبیل سطح تکنولوژی و میزان نوآوری در محصولات مورد بررسی قرار گرفتند. این ۳۰ طرح مربوط به ۱۵ شرکت عضو پارک بود.
عسگری گفت: مرحله بعدی ارزیابی محصول توسط کارشناسان و مشاوران فنی و تخصصی پارک بود. در این مرحله سطح فناوری و همچین صحت خوداظهاری و مستندات دریافت شده توسط شرکتها سنجیده شد. بعد از انجام ارزیابی های فنی و کارشناسی توسط تیم اداره کل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پردیس، این طرح ها در ادامه توسط کمیته ارزیابی مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت و از بین ۳۰ طرح وارد شده به مرحله دوم، ۶ محصول برای رونمایی در اجلاس سالیانه برگزیده شد که مقرر است از این محصولات در نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک در نوزدهم مهرماه رونمایی شود.
وی اظهار داشت: باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته بر طبق فاکتورهای رونمایی، بررسی های فنی و بازدیدهای میدانی، ۶ محصول تولید شده در زمینه های دارویی و تجهیزات پزشکی برای رونمایی در اجلاس سالیانه پارک انتخاب شدند.
مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی فناوری پارک فناوری پردیس در مورد فاکتورهای ارزیابی محصولات اظهار داشت: برای انتخاب محصولات برتر برای رونمایی در اجلاس سالیانه، تعدادی فاکتورهای ارزیابی وجود دارد. محصول متقاضی یا نوع ارتقا یافته آن نباید در دوره های قبلی اجلاس سالیانه پارک، جشنواره ها و رسانه های داخلی و خارجی، معرفی یا رونمایی شده باشد، همین طور محصول باید پروسه تجاری سازی را کامل طی کرده و حداکثر ۲ سال سابقه فروش متناسب با ظرفیت بازار محصول داشته باشد.
وی افزود: محصولات برتر نباید نمونه مشابه داخلی در کشور داشته باشند و همین طور شرکت متقاضی برای رونمایی محصولات خود در اجلاس سالیانه پارک باید مجوز و تأییدیه فنی مورد نیاز را از مراجع ذی صلاح گرفته باشد. علاوه بر این محصول باید در رفع نیازهای حیاتی و راهبردی کشور و کاهش یا قطع وابستگی به کشورهای خارجی، تاثیر گذار باشد.
عسگری در مورد مزایای رونمایی محصولات در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس، بیان کرد: محصولاتی که در اجلاس سالیانه رونمایی می شوند از مزایای ذاتی رونمایی برخوردار خواهند شد. علاوه بر آن از مزایایی مانند برگزاری رویداد معرفی محصول و شرکت فناور با حضور تمامی مشتریان برای محصولات برتر، بهره مندی از لیزینگ محصول رونمایی شده تا سقف ۵ میلیاردریال، تسهیل پروسه جذب سرمایه جهت توسعه محصول رونمایی شده و پشتیبانی از ثبت اختراع بین المللی بوسیله کانون پتنت ایران بهره مند می شوند.
وی اشاره کرد: ارائه کمک هزینه برای بهبود پروسه طراحی صنعتی محصول، ارائه کمک هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی از محصول برتر یا شرکت و پشتیبانی از ثبت اختراع بین المللی بوسیله کانون پتنت ایران، از دیگر مزایای رونمایی محصول در اجلاس سالیانه پارک است.
نوزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس فردا ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می گردد.

1400/07/23
09:41:15
5.0 / 5
981
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر