آغاز ثبت نام شرکت درنمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

آغاز ثبت نام شرکت درنمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

به گزارش مینی کامپیوتر معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آغاز ثبت نام جهت شرکت در نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اطلاع داد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، پیمان صالحی اضافه کرد: شرکتهای عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می توانند ثبت نام شرکت و ثبت محصول را از امروز ۲۰ مهرماه جاری در سایت نمایشگاه اینجاآغاز کنند. فرایند صدور پیش فاکتور توسط شرکت ها از اواسط آذرماه شروع می شود و فرآیند انعقاد قرارداد و قطعی کردن خریدها بعد از برگزاری نمایشگاه و از ۲۷ آذرماه خواهد بود.
نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ۲۳ تا ۲۶ آذرماه سالجاری هم زمان با هفته پژوهش و بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در محل نمایشگاه بین المللی تهران و با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می شود.
صالحی اضافه کرد: در دوره هشتم نمایشگاه در سال ۱۳۹۹ که به صورت مجازی برگزار شد، علیرغم مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور و مسائل اقتصادی تلاش شد تا در سال «جهش تولید» حداکثر کوشش برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و فناور تولیدکننده تجهیزات صورت گیرد.
به گفته او ۳۳۸ شرکت بیشتر از ۹ هزار مدل و محصول را ارائه کردند که تابحال منجر به فروش ۲۷۰ میلیارد تومانی محصولات در نمایشگاه شده است.
وی در مورد پشتیبانی از خرید تجهیزات آزمایشگاه های پیش بالینی و مراکز آموزش مهارت های پیشرفته بالینی وزارت بهداشت در دوره هشتم نمایشگاه، اظهار داشت: با عنایت به امضاء تفاهمنامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این دوره از نمایشگاه با اختصاص یارانه ۵۰ درصدی برای تهیه تجهیز این آزمایشگاه ها و مراکز، تابحال بیشتر از ۷۳ میلیارد تومان خرید قطعی تجهیزات از نمایشگاه صورت گرفته است.
رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت اضافه کرد: با اختصاص یارانه ۴۰ درصدی برای مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی هم تابحال بیشتر از ۱۷ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی توسط نهادهای تابعه وزارت آموزش و پرورش از نمایشگاه خریداری شده است.
صالحی همینطور اظهار داشت: نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، در ۱۴ بخش نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس برگزار می شود.
رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در مورد شرایط حضور محصولات و شرکت ها، اظهار داشت: حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آنها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود: محصولات هم مطابق سالهای قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شرکت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در مورد حمایت های این نمایشگاه، اضافه کرد: با توجه نام گذاری سال ۱۴۰۰ از جانب مقام معظم رهبری بعنوان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» معاونت علمی در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و فناوران داخلی، برای محصولات سطح اول تا سوم، از ۵۰ تا ۱۰ درصد قیمت محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر مبنای آئین نامه سطح بندی، بعنوان کمک بلاعوض پرداخت می کند.
وی اضافه کرد: شرکتهای عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می توانند فرایند در ارتباط با ثبت نام شرکت و ثبت محصول را از ۲۰ مهرماه سالجاری در سایت نمایشگاه آغاز کنند. همینطور به منظور هماهنگی بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور و ایجاد فرصت کافی جهت بررسی محصولات، فرایند صدور پیش فاکتور توسط شرکت ها از اواسط آذرماه شروع می شود. بدیهی است فرآیند انعقاد قرارداد و قطعی کردن خریدها بعد از برگزاری نمایشگاه و از ۲۷ آذرماه خواهد بود.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری همینطور اظهار داشت: به منظور رونق هرچه بیشتر بازار شرکتهای عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه می شود.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به این که این طرح در طول سال اجرا می شود، تنوع محصولات عرضه شده گسترده تر از نمایشگاه بوده و تولیدکنندگان تجهیزات، مواد مصرفی و سکوبندی آزمایشگاهی می توانند در سایت نمایشگاه ثبت نام کرده و از مزایای طرح استفاده کنند.

1400/07/24
12:39:57
5.0 / 5
907
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر