در واكنش به افشاگری های اخیر؛

فیسبوک مدعی کاهش دسترسی به محتوای نفرت پراکن شد

فیسبوک مدعی کاهش دسترسی به محتوای نفرت پراکن شد

فیسبوک در واکنش به افشاگری های فرانسیس هاوگن مدیر سابق خود مدعی کوشش برای کاهش دسترسی کاربران به محتوای نفرت پراکن شده است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از انگجت، این شبکه اجتماعی می گوید قابلیت مشاهده و میزان دسترسی به این نوع محتوا را تا ۵۰ درصد کاهش داده تا کاربران آنها را نبینند.
گای روزن معاون واحد یکپارچگی فیسبوک در توضیح اقدامات این شبکه اجتماعی برای مقابله با نفرت پراکنی گفته است: میزان مشاهده پذیری محتوای نفرت پراکن در فیسبوک در نه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ با کاهش ۵۰ درصدی مواجه بوده و این امر سبب شده در مجموع تنها ۰.۰۵ درصد از این نوع محتوا قابل مشاهده باشند. این بدان معناست که از هر ۱۰ هزار بازدید فیسبوک تنها ۵ بازدید به این نوع محتوا اختصاص دارد.
وی افزوده است: تمرکز بر حذف محتوا بعنوان تنها معیار مقابله با نفرت پراکنی اشتباه است و راه های دیگری برای مقابله با این پدیده وجود دارد. فیسبوک پیش از حذف هرگونه مطلب باید "مطمئن" باشد که آنها ابزار نفرت پراکنی هستند. برای اینکه در مواردی محتوایی که ابزار نفرت پراکنی نیستند به اشتباه یا بطور عمدی در همین قالب علامت گذاری می شوند.
فرانسیس هاوگن در شهادت خود مدعی شده بود فیسبوک تنها می تواند مقدار بسیار اندکی از محتوای آزاردهنده را شناسایی و حذف کند و باید دراین زمینه جدیت بیشتری به خرج دهد.

1400/07/26
23:19:51
5.0 / 5
1064
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر