معاون دادستان كل آمریكا مطرح كرد؛

درخواست کمک دولت بایدن برای مقابله با مجرمان سایبری

درخواست کمک دولت بایدن برای مقابله با مجرمان سایبری

مینی کامپیوتر: یکی از مقامات ارشد وزارت دادگستری آمریکا خواهان کمک و همکاری شرکت های فناوری در این کشور برای مقابله با مجرمان سایبری شد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، لیزا موناکو معاون دادستان کل آمریکا روز چهارشنبه با حضور در میزگردی مجازی در مورد امنیت سایبری اشاره کرد: دولت آمریکا به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد و مساله اساسی این است که وضعیت امنیت سایبری برای شرکتها و برای آمریکا بد است و به کوشش های ما برای حفظ ارزش هایمان لطمه می زند.
در سالهای اخیر حملات سایبری گسترده به زیرساخت های انرژی و آب و برق در آمریکا و نیز سرقت گسترده اطلاعات محرمانه از این کشور توسط هکرها موجب افزایش نگرانی دولت بایدن شده است.
موناکو در هفته های اخیر دو ابتکار عمل را در مورد فعالان صنعت رمز ارز و پیمانکاران طرف قرارداد دولت که نفوذهای امنیتی را گزارش نمی کنند، به اجرا گذاشته است. وزارت دادگستری آمریکا در اوایل سال جاری یک کارگروه باج افزار و اخاذی دیجیتالی تشکیل داد تا واکنش دولت را به چنین حملاتی بهتر هماهنگ کند.
وی ابراز امیدواری کرد شرکتها در مورد چالش های تصمیم گیری در مورد نحوه واکنش به حملات سایبری و نحوه غلبه بر آنها اطلاعات بیشتری در اختیار دولت آمریکا بگذارند و این همکاری ها به دستگیری مجرمان سایبری و بازپس گیری پول های سرقت شده از مردم منجر شود.


منبع:

1400/07/30
11:47:57
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: دیجیتال , شركت , فناوری , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر