یك فعال دانشجویی:

پژوهشها به سمت مهارت آموزی پیش نمی رود

پژوهشها به سمت مهارت آموزی پیش نمی رود

لرستان یک فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: باید بین دانشگاه ها و شرکت ها تعامل و ارتباط پژوهشی ایجاد شود.


پریا جافرپور در دومین نشست بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حوزه علم و پژوهش که با همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اظهار نمود: روش تدریس در دانشگاه ها عوض نشده است و در این راستا مدرسان به روز نیستند.
وی با اشاره به اینکه پژوهشها به سمت مهارت آموزی پیش نمی رود، افزود: دانشجویان بیشتر به دنبال تولید مقالات و پروپوزال هستند.
این دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه ساختار کمیته های تحقیقاتی در دانشکده ها و دانشگاه ها ضرورری است و متاسفانه این ارتباط موثر بین کمیته ها دیده نمی گردد چه برسد به ارتباط بین دانشگاه ها، اظهار داشت: ارتباطات سازمان یافته و هدفمندی وجود ندارد.
جافرپور با اشاره به اینکه مطالعات بین رشته ای در میان دانشگاه ها موثر است و متاسفانه ارتباط سازمانی بین دانشگاه های استان قطع شده است، اضافه کرد: یک سری از پژوهش های تحقیقاتی در لرستان صورت نمی گیرد و هزینه هایی به دانشجو تحمیل می شود چون امکانات و زیرساخت لازم وجود ندارد.
وی افزود: امکانات لرستان به لحاظ پذیرش بیماران سرطانی پایین است و آنان مجبورند به استان هایی نظیر تهران و اصفهان رجوع کنند و محققی که می خواهد تحقیقی در این راستا انجام دهد با مشکلاتی مواجه می شود و مدت زمان اجرای طرحش طولانی می شود..
این دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان پژوهش را بازوی قوی اقتصاد در کشورها عنوان نمود و اضافه کرد: باید بین دانشگاه ها و شرکت ها تعامل و ارتباط پژوهشی ایجاد شود.
وی اظهار داشت: اطلاعات پژوهشی نقش کلیدی در توزیع فرهنگ سازمانی شرکت ها و تعیین جامعه هدف در راه پیشرفت و رشد تکنولوژی آنان دارد و می تواند به یک مقیاس تبدیل گردد.
در ادامه این نشست کیمیا چنگایی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان هم اظهار داشت: با عنایت به این که امکانات و تجهیزات برای تحقیقات در لرستان کم است بسیاری از پژوهشگران به استانهای دیگر رجوع می کنند.
وی ادامه داد: در مواقعی به خاطر هزینه بالای انجام پژوهش بسیاری از طرح ها اجرایی نمی شوند.1400/08/11
22:51:57
5.0 / 5
803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر