آمریکا و روسیه یک موشک مشترک به سیاره زهره ارسال می کنند

آمریکا و روسیه یک موشک مشترک به سیاره زهره ارسال می کنند

مینی کامپیوتر: مدیرکل سازمان فضایی روسیه برنامه همکاری این کشور و آمریکا برای سازماندهی یک ماموریت مشترک به سیاره زهره را تایید نمود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی خبرگزاری تاس، دیمیتری راگوزین گفت: ما با آمریکایی ها بر سر یک ماموریت مشترک در زهره به توافق رسیدیم. این سیاره بطور سنتی سیاره روسیه در نظر گرفته می شود برای اینکه نخستین فضاپیمایی که در این سیاره فرود آمد روسی بود.
وی اضافه کرد: حالا مقرر است ماموریتی به نام «ونرا-دی» (Venera-D ) را در این سیاره انجام دهیم که ماموریتی مشترک میان روسیه و آمریکا است.
مدیرکل سازمان فضایی روسیه در مصاحبه ای با کانال یوتیوب Soloviov Live توضیح داد که این کار مشترک به ساده سازی این کار از نظر اقتصادی، فناوری و علمی کمک می نماید. حل چنین مسایلی با هم و با بهره گیری از استعدادهای دانشمندان آسان تر است و در عین حال از نظر اقتصادی ساده تر و از نظر عملکرد فناوری و غیره قابل اعتمادتر خواهد بود. علاوه بر این آمریکا نیز به این مساله علاقمند است.
برنامه ونوس
لو زلنی مدیر علمی موسسه تحقیقات فضایی روسیه در اواسط ماه مه ۲۰۲۰ اعلام نمود که دانشمندان روسی ممکنست چندین ماموریت خودرا برای اکتشاف زهره آماده کنند.
وی اضافه کرد: قبل از این ما فقط در مورد یک ماموریت «ونرا-دی» صحبت می کردیم، اما حالا سازمان فضایی روسیه سفارش می کند که دراین زمینه پیشروی نماییم. با در نظر گرفتن اهمیت سیاره زهره برای علم، ممکنست چندین ماموریت به این سیاره داشته باشیم.
در اواسط ماه مه، این دانشمند به خبرگزاری تاس اظهار داشت که روسیه برنامه جدیدی برای اکتشاف سیاره زهره به وجود می آورد که شامل ارسال حداقل سه وسیله نقلیه تحقیقاتی به این سیاره است
به گفته وی، نخستین سفر اکتشافی در این برنامه «ونرا -دی» خواهد بود که برای اواخر دهه ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، «ونرا ۷»، یک فضاپیمای روسی در ۱۵ دسامبر ۱۹۷۰ روی سطح زهره فرود آمد و به نخستین فضاپیمایی تبدیل شد که به زمین نرم سیاره دیگری رسید و برای اولین بار داده ها را از آنجا به زمین منتقل کرد.منبع:

1400/09/01
16:07:53
5.0 / 5
771
تگهای خبر: اینترنت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر