تولید ابرپردازشگر با قابلیت ۶هزار میلیارد عملیات در ثانیه

تولید ابرپردازشگر با قابلیت ۶هزار میلیارد عملیات در ثانیه

ابرپردازشگر با قابلیت 6هزار میلیارد عملیات در ثانیه با همت متخصصان یک شرکت دانش بنیان تولید شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هادی ده دست مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره توانمندی در انجام پردازش های فوق سنگین داده با کمک این ابرپردازشگر اظهار داشت: پردازش برای تمامی اطلاعات همچون داده، تصاویر و سایر داده ها، در کوتاه ترین زمان و توسط این ابرپردازشگر ممکن شده است.
وی بیان کرد: بردهای پردازنده امروز در تولید خودرو ها یا پرنده های بدون سرنشین، ژنتیک، سی تی اسکن، شبیه سازی هواشناسی و سایر صنایع کاربرد دارند. طراحی به این شکل سبب شده ابرپردازنده ۶ هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام دهد و معادل ۱۶۰ سیستم ۷ هسته ای قابلیت انجام عملیات دارد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: برد ایران ساخت یک محصول منحصربفرد است که نمونه خارجی ندارد، اما بردهای پردازنده مشابه همچنان گران تر از پردازنده داخلی هستند. کاربرد ابرپردازنده به قدری زیاد است که می تواند نیاز صنایع مختلف را برطرف کند و مانع خروج ارز از کشور شود. این ابرپردازنده می تواند قطعه خام خیلی از محصولات باشد. سیستم کنترل پرواز یکی دیگر از صنایعی است که از این ابرپردازنده استفاده می نماید.
وی اظهار داشت: با توجه به این که در برد پردازشی تولید شده این شرکت از تراشه هایی با آخرین فناوری استفاده شده، بدین سبب سرعت و حجم اطلاعات پردازش، بیش از بیش نسبت به محصولات قبل بالا رفته است و در صنایع مختلف همچون صنایع هواپیمایی، فضایی، پزشکی، آزمایشگاه های مخابرات، صنایع الکترونیک، دیتاسنترها، ارتباطات بی سیم و سیستم های امنیتی کاربرد دارد.
این فعال دانش بنیان اظهار داشت: خدمات بعد از فروش و دسترسی سهل به تعمیرات همچون مزیت های ابرپردازنده داخلی است.

1400/09/04
20:17:12
5.0 / 5
971
تگهای خبر: تولید , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر