در رگولاتوری؛

جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت انجام شد

جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت انجام شد

مینی کامپیوتر: جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و تنظیم ارتباطات رادویی انجام شدبه گزارش مینی کامپیوتر به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه رئیس این سازمان در نشست کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت که با حضور مدیران عامل اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران رگولاتوری برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: هر کدام از فعالان در زنجیره تامین و ارائه سرویس اینترنت شامل شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای ثابت و سیار مشکل یا کاستی داشته باشند، بر تجربه مشترک بعنوان با اهمیت ترین ذینفع رگولاتوری از کیفیت سرویس دریافتی موثر خواهد بود.
وی با اشاره به این که ارتقای کیفیت اینترنت و افزایش رضایت کاربران از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اضافه کرد: جلسات کمیته ویژه پایش و بررسی کیفیت اینترنت با هدف بررسی دقیق وضع موجود و احصای مشکلات و ارائه برنامه زمانبندی برای رفع آنها از طرف اپراتورها بصورت مستمر در رگولاتوری برگزار می گردد و اپراتورهایی که کمترین و بیشترین میزان پیشرفت در اجرای برنامه زمانبندی رفع مشکلات را داشته باشند به مردم معرفی می گردند.
در این جلسه وضعیت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، کیفیت تجهیزات سیمی شرکت مخابرات، اشباع لینک ها در شبکه انتقال و ضرورت جایگزینی کافوهای مسی با کافوهای نوری، مشکلات تامین منابع مالی برای خرید و جایگزینی تجهیزات به روز و هزینه های شبکه انتقال، بعنوان تعدادی از مشکلات دارندگان پروانه ارتباطات ثابت عنوان شد.
همچنین در این نشست اپراتورهای سیار با اشاره به رشد صد درصدی مصرف اینترنت در دو سال گذشته، اشباع ظرفیت دکل های BTS در ساعات اوج مصرف، محدودیت در دسترسی به مکان های مناسب جهت نصب دکل، عدم همکاری شهرداری ها در استفاده از امکانات زیرساختی، عدم تامین برق مورد نیاز برخی سایت ها و دکل ها، وجود تداخل های فرکانسی به سبب استفاده از تجهیزات تکرارکننده (repeater) بدون مجوز و … را بعنوان تعدادی از مشکلات پیش رو در ارائه سرویس اینترنت باکیفیت مناسب به کاربران اعلام نمودند.
در اختتام این جلسه قرار شد بمنظور ارتقای کیفیت سرویس اینترنت، با تدوین مشوق از طرف اپراتورها برای اصلاح الگوی مصرف، اقدام گردد.
همچنین اپراتورها فهرست سایت ها و نقاطی را که با مشکلات انتقال، تامین برق، فضا و نصب تجهیزات مواجهند به رگولاتوری ارائه کنند.
همچنین شرکت مخابرات ایران بایستی برنامه توسعه شبکه انتقال خودرا در استانهای دارای مشکل اعلام نماید تا در جلسات آینده، راهکارهای رفع آن پیگیری شود.


منبع:

1400/09/15
22:33:34
5.0 / 5
968
تگهای خبر: اینترنت , سایت , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مینی کامپیوتر