رییس نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات ایران ساخت:

تسهیلات 8 تا 10 درصدی به خریداران نمایشگاه ایران ساخت ارائه می شود

تسهیلات 8 تا 10 درصدی به خریداران نمایشگاه ایران ساخت ارائه می شود

رئیس نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، از ارائه تسهیلات لیزینگ هشت تا ۱۰ درصدی به خریداران بخش خصوصی در این نمایشگاه اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، محمدحسین بهشتی روز سه شنبه در آیین افتتاحیه مشترک بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، اضافه کرد: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی با حضور ۳۵۰ شرکت و ۹ هزار محصول برگزار شده است.
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه تجهیز دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی با محصول ایرانی، ارتقا توان ساخت داخلی در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی، ایجاد برندهای ملی جهت حضور در بازارهای داخلی و خارجی است.
رییس نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت خاطرنشان کرد: این دوره از نمایشگاه با حضور ۳۷۰ شرکت و ارائه بیشتر از ۹ هزار محصول دانش بنیان برگزار می گردد که ۱۵ محصول برای اولین بار به معرض نمایش گذاشته شده است.
بهشتی اضافه کرد: محصولات ارائه شده نمایشگاه در سه سطح تعیین شده اند و بر مبنای سطح بندی از ۴۰، ۲۵، ۱۰ درصد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخوردار می شوند. سطح بندی محصولات بر مبنای سطح ذاتی فناوری و میزان داخلی سازی محصولات انجام می شود.
رییس نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات ومواد آزمایشگاهی ایران ساخت به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره نمود و عنوان کرد: مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی در این دوره از نمایشگاه از ۴۰ درصد حمایت، پژوهش سراهای دانش آموزی با تایید ستادهای توسعه فناوری راهبردی از ۷۰ درصد حمایت این معاونت برخوردار می شوند.
بهشتی خاطرنشان کرد: همینطور تسهیلات لیزینگ همانند دوره های قبل در این دوره ارائه می شود، در نمایشگاه سال قبل هشت تا ۱۰ درصد تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شرکتهای دانش بنیان که توسط خط اعتباری ۲۰ میلیون تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از راه صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت گردید.
وی اظهار داشت: سهم حمایتی معاونت علمی در دوره های پیش از این نمایشگاه ۳۲ میلیارد تومان بوده، در دوره هشتم به ۱۱۶ میلیارد تومان رسید که برآورد ما این است که در این دوره هم همین مقدار حمایت صورت گیرد.
رییس نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات ومواد آزمایشگاهی ایران ساخت با اشاره به اینکه مدل اقتصادی این نمایشگاه تجهیزات دولت، بخش خصوصی و دانشگاه است، اضافه کرد: مجموع فروش شرکت ها با اهرم حمایتی ۳۶ درصدی معاونت علمی در ۸ دوره گذشته ۱۱۰۰میلیارد تومان است.
بهشتی اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه ۴۳۰ شرکت با بیشتر از ۹ هزار محصول مورد تایید قرار گرفتند که در نهایت ۳۷۰ شرکت در نمایشگاه به صورت غرفه حضور دارند.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، سومین نمایشگاه تقاضاساخت و تولید ایرانی (تستا) و نخستین نمایشگاه فناوری های نوپدید وآینده نگر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم افتتاح شد.


منبع:

1400/09/25
11:00:45
5.0 / 5
857
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر