نظر جالب رئیس دانشگاه ادیان در مورد پژوهش در کشور

نظر جالب رئیس دانشگاه ادیان در مورد پژوهش در کشور

به گزارش مینی کامپیوتر قم رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن اشاره به این که توسعه در کشور دشمن دارد، اظهار داشت: رشد و گسترش کشورهای غربی در سایه پژوهش و تحقیق محقق شده است و پراید نتیجه کار بدون تحقیق و بنز هم نتیجه پژوهش است.


حجت الاسلام والمسلمین مهدی فرمانیان، معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب، در مراسم گرامی داشت هفته پژوهش و رونمایی از ۲۵ کتاب انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: در یک سال قبل سامانه کتاب افتتاح شد تا ارزیابی ها بر مبنای سامانه باشد. در یک سال گذشته ۹۸ کتاب به این سامانه ارسال شده که ۱۶ کتاب برای انتشار تائید شدند.
وی افزود: از ده ها طرح تحقیقاتی ارسال شده 20 طرح در شورای پژوهش مصوب شده است، افزود: در طرح پشتیبانی از رساله های برتر ۱۵۳ رساله از سوی دانشکده ها ارسال شد که ۲۹ رساله آماده چاپ است.
وی بیان نمود: در دانشگاه ادیان و مذاهب ۱۶ نشریه داریم و دو مجله به زبان انگلیسی، سه مجله به زبان عربی و دو مجله به زبان فارسی هم درحال آماده سازی است.
معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به اینکه مجله انگلیسی دانشگاه ادیان و مذاهب، نشریه برگزیده وزارت علوم شده است، اظهار داشت: ۱۵۸۴ مقاله در دانشگاه چاپ شده است که 782 هزار بازدید داشته اند.
وی ضمن اشاره به این که در ۲۵ سال قبل سالانه به صورت میانگین ۱۴ کتاب چاپ کرده ایم که این میانگین در ده سال قبل ۲۰ کتاب بوده است، اظهار نمود: در دو سال و نیم گذشته به صورت میانگین سالانه ۳۸ کتاب در دانشگاه انتشار یافته است.
وی بیان نمود: آمادگی همکاری با همه مؤلفین و مترجمین که در حوزه ادیان و مذاهب کتاب و یا طرحی دارند، هستیم همینطور از افرادی که کار فاخر دارند فراتر از عرف حمایت می نماییم.
حجت الاسلام و المسلمین ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب، ضمن اشاره به این که توسعه در کشور دشمن دارد، اظهار داشت: گسترش و توسعه در کشور با مشکلات و موانع گوناگونی مواجه است؛ و این امر در استان قم هم بیشتر است.
وی بابیان این که شهردار قم به خاطر خدمات گوناگونی که انجام داده است بیشترین دشمن را دارد، اظهار نمود: استان هایی که ضد توسعه نیستند بیشترین پیشرفت داشته اند؛ چونکه سرمایه جذب می کنند.
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن اشاره به این که پژوهش در کشور با مشکل مواجه می باشد، اظهار داشت: رشد و گسترش کشورهای غربی در سایه پژوهش و تحقیق محقق شده است؛ اما متأسفانه پژوهش در کشور ما تعطیل می باشد.
با اشاره به اینکه پراید نتیجه کار بدون تحقیق و بنز هم نتیجه پژوهش است، خاطرنشان کرد: اسپانیا از کشورهای کم آب است؛ اما حالا سبز است که این امر در سایه پژوهش و تحقیق محقق شده است.
حجت الاسلام والمسلمین نواب ضمن اشاره به این که راه رشد آموزش نیست بلکه پژوهش است، افزود: پژوهش روح و ثمره کار علمی است و بوعلی سینا با کتاب شفا ماندگار شد.
در انتها این مراسم ضمن رونمایی از 25 اثر فاخر دانشگاه ادیان و مذاهب از پژوهشگران برتر، داوران برتر، دانشجویان برتر در حوزه پژوهش این دانشگاه تقدیر گردید.
منبع:

1400/09/26
19:22:46
5.0 / 5
867
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مینی کامپیوتر