وزیر علوم:

تحریم تاثیری بر پیشرفت های علمی ایران ندارد

تحریم تاثیری بر پیشرفت های علمی ایران ندارد

به گزارش مینی کامپیوتر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه تحریم ها در پیشرفت های علمی ایران تأثیر ندارد، اظهار داشت: پیشرفت های علمی و فناوری ایران اسلامی با وجود تحریم های ظالمانه، دشمنی ها و خصومت ورزی های نظام سلطه با اقتدار ادامه دارد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، «محمدعلی زلفی گل» روز جمعه در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته تویسرکان، ایجاد تفرقه با هدف پیشگیری از انسجام و وحدت بین مسؤلان را همچون توطئه های دشمنان برشمرد.
وی تصریح کرد: پیشرفت های علمی و فناوری در سایه وحدت، یکپارچگی و همدلی محقق می شود پس باید از تفرقه افکنی های غیر ضروری بپرهیزیم.
زلفی گل عنوان کرد: نظام سلطه از پیشرفت های شگرف علمی، تحقیقاتی و فناوری ایران به شدت عصبانی است و تمام توان و ظرفیت های خویش را برای کارشکنی در این راه به کار گرفته است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دشمنان ایران به خوبی می دانند که راهبردهای مشخص شده از جانب مقام معظم رهبری باعث توسعه فزاینده ایران اسلامی می شود ازاین رو دشمنانی های خویش را می افزایند.
زلفی گل ضمن اشاره به برگزاری توانمندی های علمی و تحقیقاتی کشور به مناسبت هفته تحقیق و پژوهش در ایام اخیر تصریح کرد: پیشرفت های حیرت آور و بزرگ علمی ایران در شرایط تحریم باید برای تمامی مردم بیان شود تا به صدق جمله تبدیل تهدیدها به فرصت پی ببرند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با گرامیداشت یاد شهید مفتح و شهدای سلامت در سالگرد شهادت آیت الله مفتح و تلاشهای خستگی ناپذیر نیروهای انسانی حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: کسانی که می پندارند با ترور فیزیکی اندیشمندان و دانشمندان چرخ توسعه ایران متوقف می شود بدانند که ما با توان و قدرت مضاعف در راه روشن این شهدا گام برمی داریم.
زلفی گل اظهار داشت: حالا نیازمند وحدت و یکپارچگی در خط ولایت و انقلاب و پیشروی در راه فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت با هدف توسعه شتابان و روزافزون کشور هستیم.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی، استقلال سیاسی را برای ملت ایران به ارمغان آورد اما حفظ این استقلال هزینه دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: بدون شک با همدلی و مقاومت هدفمند به سمت ایرانی آزاد و آباد با اقتدار بیشتر حرکت می نماییم.
به گزترش ایرنا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در شهرستان تویسرکان به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه و سالگرد شهادت آیت الله مفتح، بعد از حضور در گلزار شهدا، از دانشکده فنی و حوزه علمیه این شهر دیدن کرد.
۲۷ آذر سالروز شهادت آیت الله شهید دکتر مفتح روز وحدت و دانشگاه نامگذاری شده است.


منبع:

1400/09/28
20:42:45
5.0 / 5
848
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر