سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی

سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری هند برای تولید نیمه هادی

مینی کامپیوتر: دولت هند از تصویب سرمایه گذاری 30 میلیارد دلاری برای شکل دادن به یک اکوسیستم تولید انواع نیمه هادی در این کشور آگاهی داده است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از زد دی نت، ده میلیارد دلار از این رقم به طراحی و راه اندازی یک اکوسیستم ساخت نمایشگر و نیمه هادی اختصاص می یابد و مقرر است شرکت هایی که در هند دراین زمینه فعالیت می نمایند تا ۵۰ درصد از بودجه مورد نیاز خودرا در قالب کمک مالی از دولت هند دریافت نمایند.
دولت هند در اطلاعیه ای دراین زمینه تصریح کرده: ما از نزدیک با دولت های ایالتی همکاری خواهیم کرد تا خوشه های فناوری پیشرفته همراه با زیرساخت های لازم از نظر زمین، آب و برق باکیفیت بالا، خدمات لجستیک و اکوسیستم تحقیقاتی ایجاد شود. از این طریق راه اندازی حداقل دو کارخانه نیمه هادی سبز و دو کارخانه تولید نمایشگر و محصولات مرتبط در کشور ممکن می شود.
حدود ۷.۵ میلیارد دلار از این رقم هم برای ایجاد اکوسیستم ساخت محصولات الکترونیک، سخت افزارهای آی تی، ترویج کارهای مرتبط و غیره هزینه می شود. حدود ۱۳ میلیارد دلار هم مختص راه اندازی اکوسیستم تولید باتری، ماژول های خورشیدی، قطعات خودرو، تجهیزات شبکه ای و غیره خواهد بود.
دولت هند تاکید کرده برنامه تصویب شده، نوآوری را در هند به پیش می برد و ظرفیت های داخلی مورد نیاز را برای تضمین حاکمیت دیجیتال هند به وجود می آورد. همین طور فرصت های شغلی متنوعی از این طریق برای بهره برداری ساکنان هند در دسترس خواهد بود.


منبع:

1400/10/08
12:28:30
5.0 / 5
837
تگهای خبر: تولید , خدمات , دیجیتال , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر