مدیر فن بازار تخصصی شهر هوشمند:

۶۵ نیاز تهران در زمینه هوشمندسازی توسط دانش بنیان ها تامین می شود

۶۵ نیاز تهران در زمینه هوشمندسازی توسط دانش بنیان ها تامین می شود

مدیر فن بازار تخصصی شهر هوشمند، از شناسایی بیش از 500 نیاز فناورانه شهرداری تهران آگاهی داد و اظهار داشت: 65 نیاز شهرداری در زمینه اجرائی کردن شهر هوشمند دارای شناسنامه بوده و مقرر است این چالش ها توسط شرکت های دانش بنیان مرتفع شود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، شباهنگ سلیمانی مدیر فن بازار تخصصی شهر هوشمند در این خصوص می گوید: در این همکاری مشترک، شهرداری بعنوان طرف تقاضا حضور دارد. فن بازار هم با کمک کارگزاران مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرف عرضه را که شرکت های دانش بنیان هستند، به شهرداری متصل می کند.
وی اضافه کرد: مقرر است این نیازها و چالش ها که عمدتاً در زمینه «زیرساخت هوشمند»، «محیط هوشمند»، «زندگی هوشمند»، «جابه جایی هوشمند»، «حکمرانی هوشمند» و «اقتصاد هوشمند» است، توسط شرکت های دانش بنیان پاسخ داده شود.
فن بازار تخصصی شهر هوشمند که از آذرماه سال ۱۳۹۸ کار خودرا رسما آغاز نموده است، یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران جهت استفاده از ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان و به کارگیری دانش و تخصص آنها برای شتاب دادن به روند توسعه شهر هوشمند است.
مدیر فن بازار تخصصی شهر هوشمند در ادامه اضافه کرد: شهرداری برای انجام کارهای اجرائی خود و پیشبرد مفهوم شهر هوشمند در تهران، نیازها را با استعلام از همه ارگان های در رابطه با این دستگاه شناسایی کرده و در بستر «سامانه باهم» در اختیار متقاضیان و صاحبان ایده قرار داده است. این نیازها به تدریج شناسنامه دار شده و همه جنبه های جزیی و کلی طرح ها در این شناسنامه ها ذکر شده است و در سامانه در دسترس قرار دارد.
سلیمانی بیان کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجعه به این سایت و شناسایی نیازها، درصورت داشتن ایده، محصول یا خدمتی که بتواند پاسخ درستی به این نیازها باشد، طرح خودرا در سامانه ارایه کنند. این محصولات یا خدمات بعد از ارزیابی های تخصصی در صورت مورد تایید قرار گرفتن به نهاد در رابطه با نیاز مطرح شده معرفی می گردند.
وی همین طور اظهار داشت: برای سرعت دادن به این کار، رویدادهای معکوس نیز برگزار می نماییم. به این معنا که شهرداری برخی نیازهای خودرا به شکل فراخوان اعلام و شرکتها با حضور در این رویدادها توانمندی ها و راهکارهای خودرا به شهرداری اعلام نموده و با طرحهای برگزیده قرارداد همکاری امضا خواهد شد.
سلیمانی درباب طرح های ارسالی به شهرداری توسط شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: ۴۴ درصد طرح ها به حوزه محیط هوشمند یعنی مطالبی چون صیانت از محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، کاهش آلودگی های زیستی، مدیریت موثر انرژی، آب و روشنایی، فضای سبز و به کارگیری انرژی های پاک مرتبط می باشد.
وی گفت: حوزه زندگی هوشمند در رابطه با سامانه های شهروند محور، افزایش کیفیت زندگی، مدیریت بحران، تسهیل دسترسی به امکانات رفاهی و آموزشی و ترویج مفهوم زندگی سالم به کمک آی سی تی نیز با ۲۳ درصد در رتبه دوم طرح های ارسالی قرار دارد.

1400/11/02
23:31:21
5.0 / 5
889
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر