اجاره ربات، راه حل جدید برای جبران کمبود نیروی کار

اجاره ربات، راه حل جدید برای جبران کمبود نیروی کار

مینی کامپیوتر: استفاده از قابلیت های ربات، راه حل جدید شرکت های فنی بزرگ برای جبران کمبود نیروی کار متخصص در جهان است و به سبب هزینه سنگین خرید این ربات ها، اجاره روزانه آنان شیوه مقرون به صرفه ای است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری سی نت، هزینه سنگین خرید این ربات ها و کمبود مهندسان متخصص برای نگهداری از آنها دو عامل بازدارنده برای به کارگیری این ماشین های کارآمد در صنایع و کارخانجات کوچک شمرده می شود.
برای حل این مشکلات، یک مدل سرمایه گذاری جدید در این عرصه درحال رشد است که در آن ربات ها به اجاره داده می شوند. در این مدل نصب و نگهداری آنها توسط موجر انجام می شود و کارخانه های کوچک نیازی به پرداخت هزینه های اولیه راه اندازی و تحمل ریسک های در رابطه با نگهداری ربات ها ندارند بلکه بصورت ماهانه یا در دوره های زمانی مشخص مبالغی را بعنوان اجاره پرداخت می کنند.
این رویکرد که در سیلیکون ولی شروع شده به سرعت درحال گسترش در بین سایر صنایع خصوصاً صنایع کوچک است و تا حالا چندین استارتاپ جدید با موضوع اجاره ربات به راه افتاده است.
رویکرد استفاده از ربات های کارگر امکان خودکارسازی صنایع کوچک را با سرعت بیشتر و همراهی این صنایع را با اقتصاد پویای جهان فراهم می آورد. از طرفی هزینه استفاده از روبات های کارگر در قالب مدلهای اجاره ای در مجموع کمتر از هزینه استخدام نیروی انسانی است.
در سالهای اخیر با پیشرفت فناوری، ربات ها در مشاغل جدید مورد استفاده قرار گرفته اند. برخی بیمارستان ها از ربات ها برای تحویل تجهیزات و ملزومات استفاده می نمایند و در بعضی از دفاتر اداری از ربات های نگهبان استفاده می شود. اغلب این ربات ها نیز بصورت اجاره ای در اختیار شرکتها قرار می گیرد.


منبع:

1400/11/03
14:00:38
5.0 / 5
993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر