20 طرح کلان فناوری حوزه صنایع استراتژیک با اعتبار 189 میلیارد تومان حمایت شد

20 طرح کلان فناوری حوزه صنایع استراتژیک با اعتبار 189 میلیارد تومان حمایت شد

۲۰ طرح کلان ملی فناوری در حوزه صنایع استراتژیک با اعتبار ۱۸۹ میلیارد تومان از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت شدند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، صنعت راهبردی می تواند بعنوان زیربنای رشد و توسعه اقتصادی، جایگاه ویژه ای در دکترین امنیتی و توسعه مبتنی بر نوآوری ایفا کند و از راه سرریز دانش و نوآوری بعنوان موتور محرک و پیشران قابل اعتنا در بومی سازی و انتقال فناوری کارکرد داشته باشد.
به دلیل اهمیت فراوان این صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می کند راه را برای ورود نوآوری ها به حوزه صنایع استراتژیک با ایجاد بستری برای به کار بستن قابلیت های فناورانه در نقاط کلیدی زنجیره این صنعت هموار کند. بر این اساس مرکز طرح های کلان ملی فناوری با هدف تحقق اهداف این معاونت، مبادرت به شناسایی و پشتیبانی از طرح های فناورانه در ۲ حوزه اصلی صنایع هوایی و سایر صنایع مرتبط کرده است.
بررسی های آماری نشان داده است از مجموع ۲۰ طرح حمایت شده از زمان شروع به کار مرکز طرح های کلان ملی فناوری، تمامی آنها در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار گرفته است و در مجموع حدود ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار به منظور پشتیبانی از طرح ها مصوب شده که از این میزان، رقمی حدود ۸۳ میلیارد تومان سهم معاونت بوده است.
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همینطور بر اساس پیشرفت پروژه و شاخصهای کلیدی عملکرد تعیین شده، تابحال اعتباری حدود ۵۵ میلیارد تومان از سهم معاونت پرداخت شده است.
بررسی ها نشان داده است از مجموع ۲۰ طرح حمایت شده، صنایع هوایی هفت طرح و سایر صنایع، ۱۳ طرح را به خود مختص کرده است. همینطور بررسی نسبت توزیع ریالی طرح ها از آن حکایت می کند که از مجموع ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب، بخش صنایع هوایی با رقمی حدود ۱۱۵ میلیارد تومان، بیشترین میزان ریالی حمایت را به خود مختص کرده است.
تاکنون بیشتر از ۹۷ درصد از حجم ریالی طرح های سرمایه گذاری شده در این عرصه با موفقیت همراه بوده است.


منبع:

1400/11/13
22:38:24
5.0 / 5
611
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر