ارزش سهام پلت فرم متا ۲۵۱ میلیارد دلار سقوط کرد

ارزش سهام پلت فرم متا ۲۵۱ میلیارد دلار سقوط کرد

به گزارش مینی کامپیوتر سقوط یک روزه ارزش سهام پلت فرم «متا» بعنوان بدترین سقوط ارزش سهام در تاریخ به ثبت رسید. ارزش سهام این پلت فرم که شرکت مادر فیس بوک است، در روز پنجشنبه به علت نتایج بسیار ضعیف در کسب سود مالی، ۲۶% سقوط کرد و ۲۵۱.۳ میلیارد دلار از ارزش سهام این پلت فرم در بازار کاسته شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری سی نت، این بزرگترین سقوط ارزش سهام در میان شرکتهای آمریکایی به حساب می آید.
به اعتقاد تحلیل گران، علت سقوط ارزش این سهام، ورود رقبای جدی به بازار در کنار این حقیقت است که عملکرد متا در سوددهی بسیار پایین تر از حد انتظار بوده است.
ابعاد فروپاشی فیس بوک نشان داده است که شرکتهای فناوری تا چه میزان رشد کرده و به غول هایی با قدرت بی سابقه در بازار تبدیل گشته اند و البته نتایج ناگوار ورشکستگی احتمالی این غول ها را خاطرنشان می کند.
البته این نخستین بار نیست که سهام متا سقوط قابل توجهی دارد. در سال ۲۰۱۸ میلادی هم به دنبال کاهش رشد کاربران فیس بوک، ارزش سهام آن به میزان ۱۹% کاهش پیدا کرد که حدود ۱۲۰ میلیارد دلار از دارایی سهامداران این شرکت را به باد داد. در آن زمان این رخداد، رکورد بزرگترین سقوط آزاد ارزش سهام یک شرکت در یک روز را به خود اختصاص داده بود.
پلتفرم متا که با نام تجاری متا شناخته می شود؛ یک هلدینگ فناوری آمریکایی است که تا پیش از سال ۲۰۰۴ میلادی با عنوان شرکت فیس بوک شناخته می شد و فعالیت می کرد. متا هم اکنون برنامه های گوناگونی همچون چهار پلت فرم پرطرفدار شامل اینستاگرام، واتس اپ، فیس بوک و پیام رسان فیس بوک را تحت مالکیت دارد و مجموع کاربران آن در جهان به بیشتر از ۲.۸ میلیارد نفر می رسد.


منبع:

1400/11/17
14:01:10
5.0 / 5
704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر