امکان ماندگاری آنتی بادی های ناشی از مبتلا شدن به کرونا تا ۲۰ ماه

امکان ماندگاری آنتی بادی های ناشی از مبتلا شدن به کرونا تا ۲۰ ماه

به گزارش مینی کامپیوتر نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که آنتی بادی های ناشی از مبتلا شدن به بیماری کرونا می تواند تا ۲۰ ماه ماندگار باشد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، باآنکه این یافته اطمینان بخش است اما کارشناسان اخطار می دهند که این یافته جدید لزوماً به این معنا نیست که این افراد در مقابل ابتلای مجدد به عفونت کووید۱۹ محافظت می شوند و بر ضرورت تزریق واکسن های کرونا بعنوان بخشی مهم از استراتژی جلوگیری از کرونا تاکید نمودند.
دکتر اتو یانگ ایمونولوژیست در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس آمریکا که یافته ها را بررسی نموده است، اظهار داشت: این مطالعه به ما می گوید که آنتی بادی های ناشی از مبتلا شدن به کرونا در بدن این افراد باقی می ماند، اما در مورد اطلاعاتی در مورد ایمنی که این آنتی بادی ها ایجاد می کنند، ارائه نمی دهد چون که نمی دانیم چه سطحی از آنتی بادی های طبیعی برای جلوگیری از مبتلا شدن به عفونت مجدد لازم است.
وی اضافه کرد: افراد زمانی که آنتی بادی های طبیعی کووید۱۹ داشته باشند، می توانند باردیگر به این ویروس آلوده شوند و آلوده هم می شوند.
محققان برای این مطالعه، سطوح آنتی بادی ها را در خون ۸۱۶ بزرگسال آمریکایی که واکسینه نشده بودند، اندازه گیری کردند. آنها در ۹۹ درصد از این افراد که نتیجه آزمایش کرونا مثبت داشتند، ۵۵ درصد از آنهایی که معتقد بودند به این بیماری مبتلا شدند اما هیچگاه آزمایش انجام نداده بودند و ۱۱ درصد از افرادی که تصور می کردند هیچگاه کرونا نداشتند، آنتی بادی هایی را پیدا کردند.
دکتر دری سگو جراح پیوند در دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور آمریکا و نویسنده این مطالعه اظهار داشت: تقریباً همه افراد مبتلا به عفونت مستند کووید۱۹، آنتی بادی هایی داشتند و به نظر می آید که این آنتی بادی ها برای مدت طولانی باقی می مانند.
وی در عین حال اخطار داد که هیچ سطحی از آنتی بادی تضمینی برای مبتلا شدن نشدن مجدد به کرونا نیست. مطمئناً شواهدی وجود دارد در خصوص این که سطوح آنتی بادی با جلوگیری از مبتلا شدن به موارد شدید کرونا و بستری شدن در بیمارستان ارتباط دارد و این موارد برای ایمنی ناشی از واکسن هم وجود دارد.
این محقق خاطرنشان کرد، مطالعات دیگر نشان داده اند که آنتی بادی های طبیعی ناشی از مبتلا شدن به کووید-۱۹ با گذشت زمان، اغلب در حدود ۶ ماه از بین می روند.
سگو اضافه کرد: مطالعه جدید داده های گروهی از افراد را در یک مقطع زمانی مورد بررسی قرار داد اما مطالعاتی که افراد مشابه را در چند مقطع زمانی دنبال می کنند، نشان داده اند که آنتی بادی های طبیعی کاهش می یابند.
دکتر لن هوروویتز متخصص ریه در بیمارستان «لنوکس هیل» در شهر نیویورک هم تصریح کرد: نکته مهم این است که تنها برخورداری از آنتی بادی های طبیعی به این مفهوم نیست که در مقابل ابتلای مجدد به عفونت کووید-۱۹ محافظت می شوید.
هوروویتز که در مطالعه جدید شرکت نداشت، اظهار داشت: آنتی بادی ها می توانند ماه ها در خون فرد باقی بمانند، اما نمی دانیم سطوح این آنتی بادی ها برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا چقدر باید باشد.
وی اضافه کرد: افرادی که بیماری شدید کووید۱۹ مبتلا می شوند، سطح آنتی بادی بالاتری دارند، اما برای همیشه از آنها محافظت نمی کند.
این متخصص اظهار داشت: اگر از مبتلا شدن به کرونا جان سالم به در برده اید، مقداری ایمنی با واسطه سلولی دارید، اما این ایمنی با نوع ایمنی و آنتی بادی هایی که از واکسن دریافت می کنید متفاوت و لازم است که از هر دو نوع این ایمنی برخوردار باشید.
هوروویتز تصریح کرد که برای حفاظت از خود در مقابل کووید۱۹ هر کاری می توانید انجام دهید. در صورت امکان واکسن بزنید و دز تقویتی این واکسن را هم دریافت کنید، در مکان های عمومی ماسک بپوشید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید و در هنگام بیماری در خانه بمانید.
یافته های این مطالعه در مجله American Medical Association انتشار یافته است.

1400/11/20
22:10:50
5.0 / 5
694
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر