برنامه ناسا برای کشاورزی در فضا

برنامه ناسا برای کشاورزی در فضا

محققان یک سیستم نظارتی پیشرفته بر مبنای تصویربرداری در تمام طیف نوری ارائه کرده اند که برای نظارت بر رشد گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. آنها امیدوارند با کمک این سیستم و فناوری های مشابه، الگوریتم های هوش مصنوعی را برای کشت محصولات کشاورزی در ایستگاه فضایی توسعه دهند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری اسپیس، توسعه باغ ها و مزارع در فضا کارساده ای نیست، اما دسترسی به گیاهان تازه برای فضانوردانی که قصد دارند برای مدت طولانی در فضا اقامت کنند، ضروریست.
تلاش هایی که تا کنون برای تولید انبوه محصولات کشاورزی در فضا انجام گرفته است، با چالش های مالی، فنی و لجستیک گوناگونی روبه رو بوده است که برای حل این چالش ها به پیشرفت های جدید در اتوماسیون، رباتیک و یادگیری ماشین نیاز است.
ناسا به تازگی در اطلاعیه ای اعلام نمود: پروژه های کوچکی که در ایستگاه فضایی انجام می شود، بر انجام تحقیقات اولیه در رابطه با رشد و کارآیی محصولات کشاوری متمرکز هستند. این پروژه ها بعنوان سنگ بنای توسعه یک سیستم تولید محصول کاملا کاربردی برای آینده فضانوردان عمل می کنند.
در حال حاضر ناسا یک سیستم نظارتی پیشرفته بر مبنای تصویربرداری در تمام طیف نوری ارائه کرده است که نمونه اولیه آن در مرکز فضایی کندی برای نظارت بر رشد گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. ناسا امیدوار است با کمک این سیستم و فناوری های مشابه بتواند الگوریتم های هوش مصنوعی را برای کشت محصولات کشاوری در ایستگاه فضایی بین المللی و مدارگردهای ماه و مریخ توسعه دهد.
همچنین ناسا در کنار وزارت کشاورزی آمریکا تحقیقات وسیعی را روی ریزسبزی ها بعنوان یک گزینه برای تأمین غذا در فضا شروع کرده است. ریزسبزی ها گیاهان کوچک حاوی مواد مغذی هستند که به آسانی و بدون دخالت قابل توجه انسان رشد می کنند. علاوه بر این ناسا برنامه های گوناگونی را در زمینه کشت گیاهان در فضا همچون پروژه باغ ایستگاه فضایی معروف به Veggie، پروژه زیستگاه کشت و برداشت محصولات معروف به APH و پلت فرم Ohalo III در مرکز فضایی کندی در دست اجرا دارد.
با تمام این اوصاف هنوز راه درازی تا ایجاد مزارع و باغ ها در فضا باقی مانده است، اما به اعتقاد محققان ناسا دهه های پیش رو فرصت مناسبی برای توسعه فناوری هایی است که غذای نسل های بعدی بشر را در سیارات دیگر تأمین خواهد نمود.


منبع:

1400/11/23
23:45:04
5.0 / 5
756
تگهای خبر: تولید , سیستم , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر