حسگر ایرانی سطح سنج لیزری دانش بنیان تولید شد

حسگر ایرانی سطح سنج لیزری دانش بنیان تولید شد

یک شرکت دانش بنیان ایرانی برای اولین بار به همت متخصصان خود توانست حسگر سطح سنج لیزری را که محصولی مهم در صنایع مختلف است، طراحی و تولید نماید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، رحمان علیزاده مدیر فنی این شرکت دانش بنیان در مورد این محصول دانش بنیان توضیح داد: یکی از سطح سنج های پرکاربرد در مجموعه های صنعتی سطح سنج لیزری است، ترنسمیترها یا سطح سنج لیزری محصول جدید این شرکت برای اندازه گیری سطح است که با طراحی تمام دیجیتال از سرعت و دقت قابل قبولی برخوردار می باشد و اندازه گیری مداوم و بدون تماس را میسر می کند.
وی بیان نمود: این محصول دارای تکنولوژی بالایی است که فقط در اختیار چند کشور محدود است، با عنایت به مشکلات تحریم و کاربرد زیاد آن در صنایع مختلف کشور این محصول مهم پس از گذشت یک سال در انواع مدلهای مختلف طراحی و ساخته شده است.
علیزاده افزود: یکی از چالش های مهم در صنعت با عنایت به شرایط خاص محیطی موجود در مکان های صنعتی، اندازه گیری فاصله از سطح مواد مختلف از قبیل سیال و غیر سیال و با خصوصیت های متنوع از لحاظ اندازه، صافی سطح و رنگ است. این حسگر که یکی از محصولات این شرکت است برای نخستین بار در کشور طراحی و ساخته شده و برای سنجش ارتفاع مایعات و جامدات در محدوده ۰/۱ تا ۱۰۰ متر با دقت یک میلی متر طراحی شده است.
وی اظهار داشت: تطابق با شرایط صنعتی، گردوغبار و دمای بالا، طراحی استاندارد و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی، گارانتی معتبر و عرضه خدمات بعد از فروش، طراحی استاندارد فلنج جهت نصب آسان، استفاده از سیستم خنک کاری مخصوص برای کارایی بیشتر و استفاده از Dust tube برای محیط حفاظتی پرتو لیزر همچون خصوصیت های این محصول دانش بنیان به حساب می آید.
طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول جهت کنترل سطوح ورود گندله به داخل کوره کارخانه گندله سازی شماره یک شرکت صنعتی و معدنی گل گهر با دمای بالا و گردوغبار زیاد به صورت ویژه طراحی و ساخته شده و روی میزان تولید کارخانه بسیار اثرگذار است.


منبع:

1400/11/27
20:00:09
5.0 / 5
819
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر