مشاور وزیر فرهنگ:

زیرساخت ها برای نهضت تولید و نشر محتوای دینی توسط مردم فراهم گردد

زیرساخت ها برای نهضت تولید و نشر محتوای دینی توسط مردم فراهم گردد

به گزارش مینی کامپیوتر مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: باید به سمتی برویم که زیرساخت های لازم به شکلی فراهم گردد که شاهد تولید محتوای دینی توسط مردم باشیم و نهضت شبکه سازی مردمی در عرصه تولید و نشر محتوای دینی بطور کامل محقق شود.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام حامد حاجی ملامیرزایی در جلسه شورای سیاست گذاری نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام، اظهار داشت: با عنایت به تاثیرگذاری بسیار بالای فضای مجازی در جامعه، برای تحقق اهداف فرهنگی باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده نماییم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به رویکرد جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباب فضای مجازی اضافه کرد: تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر استفاده از این فضا و توسعه مشارکت سکوهای پرمخاطب برای توسعه فرهنگ ایرانی- اسلامی است.
حاجی ملامیرزایی ضمن اشاره به لزوم تقویت تولید محتوا توسط مردم خاطرنشان کرد: باید به سمتی برویم که زیرساخت های لازم بگونه ای فراهم گردد که شاهد تولید محتوای دینی توسط مردم باشیم و نهضت شبکه سازی مردمی در عرصه تولید و نشر محتوای دینی بطور کامل محقق شود.
وی ضمن اشاره به برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اضافه کرد: تولید محتوای فاخر دینی مزیت مهمی است که باید بوسیله پشتیبانی از بخش خصوصی مد نظر قرار گیرد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تحول در تولید و نشر محتوای رضوی در فضای مجازی باید با کمک سکوهای پرمخاطب و همین طور اپلیکیشن رضوان بعنوان درگاه مردمی آستان قدس رضوی محقق شود.
حاجی ملامیرزایی تصریح کرد: فضای مجازی محدودیتی برای برگزاری رویدادها و جشنواره ها ندارد و باید بصورت مستمر از این ظرفیت استفاده نماییم و فرهنگ رضوی را در جامعه گسترش دهیم.


رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، ضمن اشاره به آموزه های ائمه اطهار علیهم السلام و امام هشتم مقابل السلام تصریح کرد: معرفی این آموزه ها به مردم می تواند خیلی از مشکلات را حل کند.
حاجی ملامیرزایی به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اشاره نمود و اضافه کرد: ما تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت تا محتوای دینی بصورت حداکثری در فضای مجازی در دسترس عموم مردم قرار گیرد.
وی ضمن اشاره به ارادت عموم مردم به امام هشتم (ع) در قالب نامه هایی به امام رضا مقابل السلام در جشنواره دلنوشته ای به امام رضا (ع) اظهار داشت: می توان همه این نامه ها را با استفاده از هوش مصنوعی بررسی و برمبنای نکاتی که مردم نوشته اند برای تولید محتوا برنامه ریزی کرد.
توجه بنیاد به فضای مجازی
محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام نیز در این نشست ضمن اشاره به برگزاری جشنواره های امام رضا مقابل السلام در استانهای مختلف کشور خاطرنشان کرد: ثبت نام و دریافت آثار از شرکت کنندگان جشنواره های رضوی بصورت الکترونیک و بوسیله پرتال بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام انجام می شود.
وی ضمن اشاره به راه اندازی بانک جامع اطلاعات رضوی توسط بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام اظهار داشت: این بانک در مرحله ورود اطلاعات بوده و می تواند مرجع مهمی برای علاقمندان به آثار فرهنگی هنری پژوهشی در رابطه با امام رضا مقابل السلام باشد.
برازش با تکیه بر استفاده از فضای مجازی در نشر معارف رضوی تصریح کرد: این بنیاد از ۲سال گذشته برنامه ریزی هایی را برای حضور موثر در شبکه های اجتماعی انجام داده و امروز با داشتن چندین صفحه عمومی و تخصصی در فضای مجازی، محتوای رضوی تولیدی و آثار جشنواره ها را از این مسیر در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
ارسال آثار تا ۳۰ بهمن
فرشید فلاح مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان همین طور در جلسه شورای سیاست گذاری نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اظهار داشت: جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی با همکاری مشترک این اداره کل، بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام و مرکز توسعه فرهنگ در فضای مجازی درحال برگزاری است.
وی اضافه کرد: علاقه مندان می توانند تا سی ام بهمن طبق فراخوان انتشار یافته آثار خودرا جهت شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.
سیدجلال فیاضی، مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام نیز در این جلسه به معرفی اقدامات این بنیاد در فضای مجازی پرداخت.
ضرورت تعامل با کاربران شبکه های اجتماعی
در ادامه این نشست محمدصادق افراسیابی، معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نیز با اشاره به اینکه جشنواره و پویشی موفق است که بتواند کاربران سکوهای پرمخاطب را درگیر موضوعات مد نظر خود کند اظهار داشت: این کار بوسیله ثبت نام همه آثار دارای هشتگ های تعیین شده در جشنواره قابل انجام است.
منبع:

1400/12/01
12:24:50
5.0 / 5
760
تگهای خبر: تولید , دیجیتال , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر