بومی سازی پمپ انتقال گل حفاری در دکل نفتی توسط دانش بنیان ها

بومی سازی پمپ انتقال گل حفاری در دکل نفتی توسط دانش بنیان ها

به گزارش مینی کامپیوتر یک شرکت دانش بنیان نوعی پمپ رفت و برگشتی با کاربرد انتقال گل حفاری در دکل های نفتی شده ساخته است که هم اکنون ۹۵ درصد این محصول بومی سازی شده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، امیر الماسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه محصول تولیدی این شرکت پمپ های پیستونی رفت و برگشتی است، اظهار داشت: این محصول در صنعت حفاری و معادن مورد استفاده قرار می گیرد و بخش عظیمی از آن بومی سازی شده است.
وی بیان نمود: پمپ های پیستونی رفت و برگشتی ساخت داخل مخصوص انتقال گل حفاری در دکل های نفتی است که در صنعت حفاری و معادن به کار می آید. مهم ترین مزیت این محصول نسبت به رقبای خارجی کمتر بودن قیمت و همینطور تأمین قطعات یدکی بموقع است.
الماسی افزود: ارزش و اهمیت این محصول به سبب استفاده آن در صنعت بالادستی، بسیار بالا است و تابحال صرفه جویی ارزی خوبی به همراه داشته است، ولی اگر واردات این محصول از خارج محدود شود میتوان به میزان زیادی از خروج ارز جلوگیری کرد و همینطور اشتغال زایی خوبی هم داشت.
الماسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: نمونه های آمریکایی و چینی بسیار زیادی از این پمپ در صنعت حفاری وجود دارد، اما قیمت داخلی این محصول به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از نمونه های خارجی است، این شرکت همینطور محصولات دیگری از قبیل پمپ های سانتریفیوژ و اسکرو پمپ هم طراحی و ساخته است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت برای ساخت پمپ های پیستونی رفت و برگشتی هزینه های زیادی صرف کرده است، اضافه کرد: واردات بی رویه به این شرکت و صنعت حفاری لطمه می زند، در همین راستا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می خواهیم در متقاعد ساختن مشتریان برای خرید محصول داخلی کمک نماید.

1400/12/04
20:49:23
5.0 / 5
740
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر