راه اندازی بزرگ ترین سرای نوآوری صنایع خلاق کشور

راه اندازی بزرگ ترین سرای نوآوری صنایع خلاق کشور

بزرگ ترین سرای نوآوری صنایع خلاق با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.


به گزارش خبرنگار علم و آموزش ایرنا، سرای نوآوری صنایع خلاق به همت دانشگاه آزاد اسلامی، شتاب دهنده عطار و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در فضای ۱۵ هزار متری دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران با هزینه ای بیش از ۴۸ میلیارد تومان برای فعالیت استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و شرکت های خلاق حوزه فرهنگ و هنر فعالیت خودرا شروع کرد.
در حال حاضر دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی به مجتمع ولایت دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه سوهانک مستقر است و ساختمان آن به سرای نوآوری صنایع خلاق اختصاص یافت.
درمراسم افتتاحیه این سرای نوآوری، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این ساختمان سال ها نهاد آموزشی کشور بوده است و بزرگانی در صحنه و جامعه آموزشی عرصه فرهنگ و هنر تربیت شدند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با راه اندازی این سرای نوآوری دانشجویان نگرشی جدید به حوزه نوآوری رقم بزنند و دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه زیست بوم نوآوری بعنوان یک کنشگر فعال وارد شود.
رئیس دانشگاه آزاد اشاره کرد: در راه اندازی سرای نوآوری نمی توان بصورت سنتی عمل کرد، باید بصورت مدرن عمل کرد بدین سبب از شتاب دهنده ها و شرکت های خلاق بخش خصوصی در راه اندازی آن کمک گرفته شده است.

در ادامه این مراسم همچنین سید محمود رضا آقا میری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: از بدو ورود من در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران تا حالا چهار کار مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در امتداد نیازهای فناوری کشور انجام شده است.
وی اشاره کرد: سرای نوآوری قریب، الحاق دانشگاه آزاد اسلامی و پارک فناوری پردیس در ناحیه نوآوری پردیس، سرای نوآوری صنایع خلاق همچون همکاریهای دانشگاه آزاد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و در آینده نزدیک سرای نوآوری شفق نیز بعنوان چهارمین سرای نوآوری دانشگاه آزاد در تهران افتتاح می شود.

1400/12/16
20:31:46
5.0 / 5
778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر