ستاری در گفت و گو با مینی كامپیوتر اعلام كرد:

تخصیص 30 درصد بودجه طرح جهش تولید دانش بنیان به صنایع خلاق

تخصیص 30 درصد بودجه طرح جهش تولید دانش بنیان به صنایع خلاق

به گزارش مینی کامپیوتر معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: حداقل ۳۰ درصد از بودجه پیشبینی شده در مجلس برای طرح جهش تولید دانش بنیان، به صنایع خلاق اختصاص داده خواهد شد.


سورنا ستاری روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح سرای نوآوری صنایع خلاق در پاسخ به خبرنگار علم و آموزش ایرنا در مورد میزان تخصیص بودجه ۱۴۰۱ معاونت علمی به صنایع خلاق اضافه کرد: طرح جهش تولید دانش بنیان برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و صنایع خلاق در مجلس تصویب شده و هم اکنون در شورای نگهبان است که امیدواریم تا آخر سال در شورای نگهبان هم تایید و مصوب شود.
وی با اشاره به اینکه مجلس برای این طرح بودجه پیشبینی کرده است، اظهار داشت: امید است قانون جهش تولید دانش بنیان زودتر تصویب شود که به دنبال آن اتفاقات خوبی در این عرصه رخ خواهد داد. از بودجه پیشبینی شده حداقل ۳۰ درصد به صنایع خلاق اختصاص داده خواهد شد.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، طرح "جهش تولید دانش بنیان" از یک سال پیش در مجلس مطرح گردیده است. در تدوین اولیه این طرح ۱۰۵ مشکل شرکتهای دانش بنیان احصاء شده و مواد مهمی از این طرح به تصویب مجلس رسیده است. هم اکنون این طرح در اختیار شورای نگهبان برای تایید و تصویب قرار گرفته است.
در طرح جهش تولید دانش بنیان سعی شده است با اعتباربخشی به فعالیتهای دانش بنیان از راه ضمانت ریسک فناوری، تسهیل فعالیتهای این حوزه و تشویق بخش خصوصی به تحقیق و توسعه از راه اعطای اعتبار مالیاتی به آنها، تحولی در امر تولید دانش بنیان ایجاد شود.
سرای نوآوری صنایع خلاق امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی، شتاب دهنده عطار و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی با هزینه ای بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان برای فعالیت استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و شرکتهای خلاق حوزه فرهنگ و هنر فعالیت خویش را شروع کرد.


منبع:

1400/12/18
13:56:03
5.0 / 5
757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر