به دلایل امنیتی؛

ایتالیا استفاده از ضد ویروس های روسی را ممنوع می کند

ایتالیا استفاده از ضد ویروس های روسی را ممنوع می کند

دولت ایتالیا می خواهد استفاده از نرم افزارهای ضد ویروس تولید شده در روسیه را در بخش دولتی ممنوع کند، برای اینکه مدعی است ممکنست این نرم افزارها برای هک وب سایت ها به کار روند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، فرانکو گابریلی، معاون وزیر امنیت ایتالیا روز سه شنبه به سنای این کشور اظهار داشت که دولت درحال کار بر روی قوانینی است تا به نهادهای دولتی اجازه دهد استفاده از نرم افزار ضدویروس شرکت کسپرسکی مستقر در روسیه را متوقف کنند.
بر اساس تصمیم دولت ایتالیا قوانین جدید به ادارات دولتی این امکان را می دهد که همه نرم افزارهایی را که بالقوه خطرناک تلقی می شوند، بدون نگرانی از مجازات جایگزین کنند. این مقررات احتمالاً در اوایل این هفته تصویب می شود.
دفتر شرکت کسپراسکای در ایتالیا اعلام نمود وضع موجود را با "نگرانی فراوان" زیر نظر دارد و خصوصاً نگران کارکنان خود است و هشدار داد که آنها در خطر رنج بردن از تصمیماتی هستند که بجای مسائل فنی مبتنی بر نگرش های ژئوپلیتیک است.
کسپرسکی در ایمیلی به رویترز اظهار داشت: ما امیدواریم که این نگرش منجر به اجرای قوانین غیرآزادیخواهانه ای نشود که در درجه اول بر شرکای ایتالیایی، خانواده ها و شهروندان ما تأثیر می گذارد. کسپرسکی افزود که این یک شرکت خصوصی است که هیچ ارتباطی با دولت روسیه ندارد.
آژانس امنیت سایبری دولتی ایتالیا روز سه شنبه اعلام نمود هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند محصولات ارائه شده توسط شرکت های در رابطه با روسیه از زمان حمله به اوکراین به این سو مشکلات امنیتی به وجود آورده باشند. با این وجود، آژانس مذکور هشدار داد خطرات مورد اشاره باید در بحبوحه درگیری های فزاینده مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند.

1400/12/28
23:03:12
5.0 / 5
626
تگهای خبر: تولید , سایت , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر