به منظور مدیریت صحیح؛

رویکرد سختگیرانه اندونزی به تخلفات پلت فرم های آنلاین

رویکرد سختگیرانه اندونزی به تخلفات پلت فرم های آنلاین

مینی کامپیوتر: اندونزی می خواهد قوانین سختگیرانه ای را برای مقابله با تخلفات پلت فرم های آنلاین وضع کند و آنها را در صورت بی توجهی جریمه و مجازات کند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، بازار پلت فرم های آنلاین در اندونزی یک بازار ۷۰ میلیارد دلاری است و مدیریت صحیح آن برای جلوگیری از آزار و اذیت مجازی، انتشار اخبار دروغین، کلاهبرداری و هرگونه مزاحمت به دغدغه ای جدی در اندونزی تبدیل شده است.
مقامات اندونزی معتقدند برای وادار کردن پلت فرم های اینترنتی و شبکه های اجتماعی به حذف سریع محتوای «غیرقانونی» به قوانینی سختگیرانه نیاز است. اندونزی از نظر تعداد کاربران، یکی از ۱۰ بازار برتر در سراسر جهان برای شرکت های اینترنتی مانند یوتیوب، گوگل، تیک تاک، توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام، واتساپ و غیره است.
به تعدادی از مدیران شرکت های آنلاین در اندونزی، در مورد این قوانین تازه توضیح داده شده و این شرکتها که عمدتا آمریکایی هستند مدعی شده اند رعایت این اقدامات دشوار خواهد بود، هزینه های عملیاتی آنها را بیشتر می کند و می تواند آزادی بیان را در چهارمین کشور پرجمعیت جهان کم کند.
قوانین جدید شرکت های اینترنتی در اندونزی را ملزم خواهدنمود تا محتوایی را که غیرقانونی تلقی می شود ظرف مدت چهار ساعت حذف نمایند، البته اگر درخواست دولت بعنوان یک درخواست «فوری» اعلام گردد.
سایر درخواست ها، که می توانند از هر سازمان دولتی ارائه شوند، باید ظرف ۲۴ ساعت برآورده شوند. این قوانین که توسط وزارت های دارایی و ارتباطات اندونزی تهیه می شود، مقرر است به زودی نهایی شده و از ماه ژوئن یعنی سه ماه دیگر اجرائی شوند.
مقامات اندونزیایی به شرکت های اینترنتی گفته اند که درخواست های «فوری» دولت شامل محتوایی می شود که در حوزه هایی مانند «امنیت، تروریسم و نظم عمومی، صیانت از کودکان و هرزه نگاری» حساس تلقی می شود.
پس از دریافت یک شکایت رسمی، شرکتها به ازای هر مورد از محتوای پاک نشده جریمه می شوند و جریمه ها در صورت بی توجهی افزایش می یابد. مقدار جریمه ها هنوز نهایی نشده است، اما ممکنست به میلیونها روپیه برسد. پلت فرم هایی که در موارد گوناگون از درخواست های دولت پیروی نکنند ممکنست در اندونزی مسدود شوند و کارکنان آنها با تحریم های کیفری روبرو شوند.


منبع:

1401/01/05
12:55:02
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر