به دلیل زیرساختهای شبكه ملی اطلاعات؛

امكان دسترسی به سایت ها و خدمات بومی مستقل از شبكه اینترنت

امكان دسترسی به سایت ها و خدمات بومی مستقل از شبكه اینترنت

به گزارش مینی كامپیوتر دسترسی به سایتهای داخلی و خدمات آنلاین بومی به علت وجود زیرساخت های شبكه ملی اطلاعات، به رغم محدودیت به وجود آمده در دسترسی به شبكه اینترنت كشور، برای كاربران امكان دارد.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از مهر، شبكه ملی اطلاعات مطابق با سند «ضرورت تبیین الزامات شبكه ملی اطلاعات» كه به تصویب شورایعالی فضای مجازی رسیده، شبكه ای متشكل از زیرساخت های ارتباطی با مدیریت مستقل كاملاً داخلی، شبكه ای حفاظت شده نسبت به اینترنت و شبكه ای با امكان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است.
در این سند بر ایجاد شبكه ای با قابلیت برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه ها و مراكز حیاتی كشور و میزبانی داخلی در صورت نبود شبكه جهانی اینترنت تاكید گردیده است.
حال با عنایت به قطعی های پیش آمده در شبكه اینترنت كشور از روز گذشته، استفاده از مزایای شبكه ملی اطلاعات بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته و شواهد نشان داده است كه سرویس هایی كه بر بستر شبكه ملی اطلاعات، شكل گرفته اند، الان بدون اختلال در دسترس كاربران قرار داشته و به فعالیت خدمات رسانی خود ادامه می دهند.
به نحوی كه هم اكنون امكان استفاده از موتورهای جستجوی بومی كه زیرساختی مستقل از گوگل دارند، برای كاربران وجود دارد. دسترسی به اغلب سایتهای ایرانی كه در داخل كشور میزبانی می شوند و هم امكان استفاده از اغلب پیام رسان های بومی فراهم است. حتی شنیده ها از آن حكایت می كند كه میزان مراجعات به پیام رسان های بومی افزایش یافته است.
در همین حال بررسی ها نشان داده است كه علاوه بر سرویس های داخلی همچون سرویس های حمل و نقل اینترنتی و فروشگاه های آنلاین داخلی، شبكه شتاب بانكی و شبكه خدمات رسانی بانك ها هم بدون اختلال به فعالیت خود ادامه می دهند.

1398/08/27
14:33:30
5.0 / 5
4100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر