نیلسو استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی

نیلسو استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی

مینی كامپیوتر نیلسو؛ استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی
ماجرای پلتفرم هوشمند نیلسو از آنجایی آغاز شد كه یك مهندس جوان در شركت ایران خودرو كه علاقه زیادی به تحولات حوزه تجارت الكترونیك و كسب وكارهای اینترنتی داشت پی به حوزه های بكر و جذاب این حوزه كاری در ایران برد كه هنوز دست نخورده باقی مانده است.
منصور محمدزاده با مطالعات و تحقیقات گسترده در این عرصه كه حتی به تحصیل دانشگاهی نیز منتهی شد به دنبال سازوكاری بود تا تجربه موفق استارت آپ های بزرگ دنیا در ایران به نتیجه برسد و حتی قدمی نیز از آنها فراتر نهاده ایده های نابی را برای مشكلات تجارت الكترونیك به كاربران عرضه نماید. الهام بخش برای هموطنانش كه ایران را برای كار و كارآفرینی مناسب نمی دانستند.
سابقه تحقیقات ایشان به سال ۱۳۸۵ برمی گردد. بعد از بررسی های گسترده و كسب تجربه در زمینه تجارت الكترونیك در فاصله سال های ۸۵ تا ۹۰ او توانست عوامل گوناگون و موثر در این عرصه را شناسایی و به ارائه راهكارهای بی نظیر جهت تغییر فرآیندهای در رابطه با تجارت الكترونیك در كشور بپردازد. عواملی كه هریك به سهم خود موجب شكست استارت آپ های زیادی در سطح جهانی و داخلی شده بودند. عوامل مهمی همچون مصرف كنندگان، تولیدكنندگان، خرده فروشان، عمده فروشان، واردكنندگان، صادركنندگان و... از یك سو و از طرف دیگر متغییرهای موثر و تاثیرپذیری مانند تكنولوژی، درآمدها، هزینه ها، حمل و نقل، توسعه زیرساخت ها، افزایش سطح دانش عمومی، افزایش رفاه و امید به زندگی در جوامع، اصناف، كسبه، اتحادیه ها و... اهم این عوامل است.
ایشان در سال ۹۱ اولین گام خودرا با هدف راه اندازی یك كسب وكار بازرگانی كلید زد و رفته رفته فعالیت خودرا به سمت تجارت بر بستر اینترنت سوق داد و با ارائه یك طرح تجاری جامع توانست در بهمن ماه سال ۹۷ با مشاركت یك سرمایه گذار به رویای ۱۳ ساله خود جامه عمل بپوشاند و از سابقه ۲۰ ساله خود در ایران خودرو برای همیشه خداحافظی كند.
گفتنی است آقای محمدرضا مرزبان یكی از تجار موفق كشور نیز كه خود شیفته دنیای كسب وكارهای اینترنتی بود، با تشویق آقای محمدزاده مشاركت در این طرح را پذیرفت و صاحب ۲۰ درصد از سهام شركت شد.
با سال ها تجربه مدیریتی و مطالعات هدفمند در زمینه استارت آپ های اینترنتی و جمع كردن یك تیم جوان و پیشرو در اوایل بهمن ماه ۹۷ اولین حلقه تیم موسسین شركت نیلسو تشكیل شد.

نیلسو متولد شد
درست زمانی كه افراد زیادی از سرمایه گذاری روی جوانان فراری بودند و به فكر ذخیره سرمایه بودند، كسب وكار جدیدی به نیت اشتغال زایی برای جوانان و قدرت بخشیدن به مردم در كشور كلید خورد كه در كوره عمل و تحقیق و كوشش سال ها پخته شده بود.
نیلسو توانست در همان ابتدای عمر خود توجه خیلی از صاحب نظران این حوزه را به خود جلب نماید و افراد بسیاری كه به سرمایه گذاری در این زمینه ها امیدی نداشتند با رصد پیشرفت های این تیم به دنبال سرمایه گذاری در این ایده نوین برآمدند.
نخستین فرزند استارت آپ نیلسو (نیسلو شاپ) فروشگاه اینترنتی لوازم یدكی خودرو است كه توانست در همان ابتدای كار خود با برندهای بزرگ و به نامی در دنیای لوازم یدكی و قطعات خودرو همچون ایساكو كیش، سامفر، تكستار، شیدكو، نورگستر صنعت، تام فیلتر، PMQ، GTS، صنایع اتومبیل صنعتگر، وایكو و... وارد مذاكره شده و دراكثر موارد این مذاكرات منجر به عقد قرارداد گردید.
سه دپارتمان دیگر مجموعه نیلسو به اسامی نیلسومگ، نیلسوتی وی و نیلسوگالری بعد از نیلسوشاپ به این سوپر اپلیكیشن افزوده شدند. نشریه مجازی نیلسو كه با نام تجاری نیلسومگ شناخته شده است با همكاری با تنی چند از اهالی قلم توانست جای خودرا در دنیای مطبوعات الكترونیكی باز كند و با تحلیل جدیدترین اخبار و مقالات علمی و تخصصی داخلی و خارجی به بازیگری اصلی در افزایش سطح سواد جامعه پا به عرصه دیجیتال بگذارد.
رسانه تصویری نیلسو كه نام تجاری آن نیلسو تی وی است رسالت خودرا در ایجاد حس خوب زندگی برای مخاطبان گرامی می بیند و مجموعه ای كامل از ویدئوهای مخاطب پسند در كنار محتوا آموزشی و تخصصی در حوزه های گوناگون را عرضه می كند كه نام این برند را بر سر زبان ها انداخته است و توانسته در حوزه های تخصصی مختلف تنی چند از اساتید خوش فكر و پیشرو را به تیم خود بیافزاید.
نیلسوگالری هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و در حال پیوستن به این سوپر اپلیكیشن است. نیلسوگالری مقرر است به مرجعی جامع و واحد به منظور خرید و فروش آثار هنری بدل گردد.
اما دو دپارتمان دیگر نیلسو با اسامی نیلسوخانه كه ماموریت اصلی آن مبدل شدن به بازاری هوشمند برای كسب وكارها خانگی است و نیلسو بار كه مقرر است انقلاب شگرفی در حوزه حمل و نقل رقم بزند، تا آخر سال جاری به پلت فرم نیلسو خواهند پیوست.

پلتفرم هوشمند نیلسو از تمامی متخصصین حوزه IT و كسب وكارهای اینترنتی، تولیدكنندگان، تامین كنندگان، خدمات دهندگان و سرمایه گذاران كه تمایل دارند سهمی در تغییر چرخه تجارت الكتروینك و سنتی در سطحی گسترده دارند دعوت به همكاری می نماید. حمایت شما به ما قدرت می بخشد.
در اختتام از كلیه بزرگوارانی كه این خبر مهم را مطالعه كردند و به اطلاع دوستان و آشنایان خود رساندند صمیمانه تشكر و قدردانی كرده و خواهشمندیم در صورت تمایل با مراجعه به وبسایت نیلسو و ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود، ما را در جهت بهبود كیفیت خدمات یاری رسانند.
۲۱۲۱


منبع:

1398/08/28
09:00:11
5.0 / 5
4534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر